Izlīgums airBaltic akciju lietā. Tajā lielākie ieguvēji būs ar Šķēli saistīti uzņēmēji

0 Komentāru
Izlīgums airBaltic akciju lietā. Tajā lielākie ieguvēji būs ar Šķēli saistīti uzņēmēji
Foto: F64

Pēc ilgāka pārtraukuma šonedēļ valdības dienas kārtībā atgriezās jautājums par nacionālo aviokompāniju airBaltic. Valsts turpmāk vairs nesadarbosies ar konsultantu Prudentia, kura uzdevums bija meklēt lidsabiedrībai pircēju. Konsultants esot zaudējis uzticību, jo nopludināta valdībā neizskatīta un neapstiprināta informācija.

Mēģinājumi pārdot airBaltic notiek jau četrus gadus. Pēc Satiksmes ministrijas amatpersonu teiktā, pārdošana nesekmējas, jo Airbaltic iesaistīts daudzās tiesvedībās. Nekā Personīga guva apstiprinājumu, ka tiek gatavots darījums par 9 miljonu kompensāciju, lai tiesāšanās beigtos. Mierizlīgums ļautu nopelnīt ar Andri Šķēli saistītiem uzņēmējiem.

Šā gada pavasarī valdība slepenā sēdē atvēlēja 9 miljonus eiro airBaltic juridisko problēmu sakārtošanai. Naudu noguldīja kontā Nordea bankā un, kad problēmas būs sakārtotas, to pārskaitīs firmām, kas sūdzēja airBaltic tiesā.

airBaltic akciju piederība bijusi skandāliem apvīta jau kopš brīža, kad par 49% īpašnieku kļuva Bertolds Fliks. Vēlāk parādījās ziņas, ka aiz Flika muguras slēpjas Andris Šķēle un Ainars Šlesers. Interesi par airBaltic izrādījis arī Aivars Lembergs. 2011. gadā Latvijas valsts Flikam aviokompāniju atņēma. Sekoja prasības tiesā. Ar uzņēmēju Andri Šķēli saistīti uzņēmēji centās panākt 46% īpašumtiesības aviosabiedrībā. Ar pretenziju pret ārvalstu investora tiesību aizskārumu pie valdības vērsās Bertolds Fliks.

Tagad valstij esot izdevies ar visām pusēm vienoties par izlīgumu. Darījums noslēgšoties novembrī, kad valsts samaksāšot 9 miljonus eiro prasību cēlājiem. Izlīgums ļaušot beidzot aviokompāniju pārdot. Un esot arī pēdējais brīdis. Jo beigusies savulaik valdības piešķirtā līdzekļu piešprice un vairs neesot naudas līzinga maksājumiem par Bombardier lidmašīnām, kuras pirms diviem gadiem airBaltic nolēma pirkt par 226 miljoniem dolāru.

Skaties video:

0 Komentāru