Komentāri
Izbeigta tiesvedība Laimas un Staburadzes “reiderisma lietā”
Foto: LETA

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 20. februārī pieņēma lēmumu izbeigt tiesvedību pret 25 Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgiem uzņēmumiem, tostarp Laima un Staburadze, kā arī citiem Nordic Partners grupas uzņēmumiem, pret kuriem tika vērstas “mērķtiecīgi plānotas ļaunprātīgas darbības, kurās saskatāmas reiderisma pazīmes”, informē kompānijas Laima pārstāvji.


Zvērināta advokāte Sintija Radionova:

Ļoti iespējams, ka prasītāja puse šodienas lēmumu pārsūdzēs, taču, tā kā Rīgas apgabaltiesa jau iepriekš ir vērtējusi šo jautājumu un secinājusi, ka šajā strīdā ierautie 25 NP grupas uzņēmumi nevar būt par atbildētājiem, tad esam diezgan droši, ka arī nākamās instances lēmums tikai apstiprinās šodien pasludināto, jo šajā konkrētajā jautājumā nav runa par kādu pierādījumu vai faktu vērtējumu, bet gan par likuma, konkrēti Koncernu likuma, normu interpretāciju.

Tiesā tika risināts civilstrīds starp NPBC un Menard Port LLC par kopīpašumā esošajam uzņēmumam NP Business Centre nodarīto zaudējumu piedziņu. Tiesvedībā, kurā iesaistīta arī Laima un citi NP Foods grupas uzņēmumi, prasītājs MenardPort LLC vēlas no 28 atbildētājiem piedzīt nodarītos zaudējumus 5,3 miljonu eiro apmērā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl