Komentāri
Investoriem pievilcīgākās Eiropas pilsētas ir Londona, Parīze, Berlīne
FOTO: LETA

Investoriem pievilcīgākās Eiropas pilsētas ir Londona, Parīze un Berlīne, liecina revīzijas, nodokļu, darījumu un konsultāciju pakalpojumu sniedzēja EY pētījums European Attractiveness Survey 2015. Dati iegūti, šā gada janvārī un februārī aptaujājot 808 starptautiska līmeņa lēmumpieņēmējus. Intervētie speciālisti tika lūgti nosaukt trīs investoriem vispievilcīgākās Eiropas pilsētas.

Vairāk nekā puse jeb 52% aptaujāto nosauca Londonu, 29% minēja Parīzi, 28% – Berlīni, 11% – Frankfurti, 7% – Amsterdamu, 7% – Briseli, 7% – Minheni, 6% – Barselonu, 6% – Prāgu, 4% – Madridi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinājumā ar līdzīgu aptauju 2014.gadā šogad Londonas pievilcība investoru acīs ir mazinājusies par diviem punktiem, savukārt Berlīnes pievilcība ir augusi par četriem punktiem. EY eksperti skaidro, ka Berlīne reitingā kāpusi, jo tā kļūst par galveno Eiropas ekonomiskās varas centru, kā arī investori novērtē Berlīnes veidošanos par tehnoloģiju un dzīvesstila galamērķi.

EY eksperti arī atzīmē, ka Eiropas Komisijas mājvieta Brisele investīcijām pievilcīgāko Eiropas pilsētu topā šogad ir pakāpusies uz sesto vietu salīdzinājumā ar 11.vietu šajā topā pagājušajā gadā.

Kā ziņots, saskaņā ar EY pētījumu European Attractiveness Survey 2015 Eiropā pagājušais gads bijis veiksmīgs investīciju jomā – pērn piesaistīts par 10% vairāk investīciju projektu nekā 2013.gadā. No Eiropas valstīm visvairāk ārējo tiešo investīciju piesaistījusi Lielbritānija, Vācija, Francija. Pērn Eiropā piesaistītās investīcijas radījušas par 12% vairāk jaunu darbvietu nekā 2013.gadā.

Savukārt Baltijas valstīs 2014.gadā tika piesaistīts 101 jauns investīciju projekts, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš. Latvija pērn piesaistījusi par 24% vairāk investīciju projektu.

EY pētījumā izmantota gan informācija par izziņotajiem investīciju projektiem, gan arī intervijas par investoru noskaņojumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl