Investējot 7,5 miljonus eiro, Rīgā durvis ver studentu viesnīca “Duck Republik”

1 komentārs
Investējot 7,5 miljonus eiro, Rīgā durvis ver studentu viesnīca “Duck Republik”
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Rīgā atklāta koncepta studentu viesnīca “Duck Republik”, kurā investēti 7,5 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja SIA “Duck Republik” pārstāvji.

Nākamo piecu līdz septiņu gadu laikā projekta attīstītāji plāno kļūt par vadošo privāto studentu mājokļa piedāvātāju Centrālajā un Austrumeiropā, atverot 15 jaunas viesnīcas vismaz septiņās Eiropas valstīs. Pirmā šāda tipa viesnīca tika atklāta trešdien Rīgā, Lauvas ielā 1.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, atklātā viesnīca ir mūsdienīgs studentu mājokļa risinājums, kas piedāvā pilnu servisu, nodrošinot visu nepieciešamo – ne tikai telpas, kur dzīvot un mācīties, bet arī socializēties un pavadīt laiku starptautiskā vidē. “Duck Republik” telpās ir 350 dzīvošanas vietas, no kurām patlaban daļa studentu un jauno speciālistu dzīvo.

“Duck Republik” izpilddirektors Hanno Līvas stāstīja, ka viesnīcas mērķis ir radīt labāko studentu mājokli pasaulē, un kļūt par studentu pirmo izvēli, meklējot mājokli ārzemēs, kā arī kopumā sekmēt studentu mobilitāti un savstarpējo sadarbību, neatkarīgi no studiju jomas un valsts, no kuras viņi nākuši.

“Mums jau patlaban izveidojušies cieša sadarbība ar Latvijas universitātēm, tā, piemēram, nākamos 20 gadus pārvaldīsim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) dienesta viesnīcu Biešu ielā. Tuvāko gadu laikā plānojam tur ieguldīt vairāk nekā četrus miljonus eiro, lai jau nākamajā gadā vērtu durvis, studentiem piedāvājot jau pavisam cita koncepta mājvietu,” skaidroja Līvas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Duck Republik” laikā no 2019.gada marta līdz decembrim strādāja ar 186 120 eiro apgrozījumu, bet zaudējumiem 72 038 eiro apmērā. Kompānija reģistrēta 2019.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētā kompānija “1Home Group”. Patiesais labuma guvējs ir Somijas pilsonis Peters Ingmans Jans.