“IKEA” mērķis Covid-19 krīzes laikā ir saglabāt visas darbavietas

3 komentāri
“IKEA” mērķis Covid-19 krīzes laikā ir saglabāt visas darbavietas
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Covid-19 dēļ noteikto tirdzniecības ierobežojumu laikā veikala “IKEA” mērķis ir saglabāt visas darbavietas Latvijā, turklāt patlaban nav apsvērts izmantot Latvijas valdības sniegtās atbalsta iespējas, aģentūrai LETA uzsvēra “IKEA” Latvijas veikala vadītājs Pēteris Grīnbergs.

“IKEA” šajā laikā pat meklē papildu darbiniekus vairākām pozīcijām, kas varētu pievienoties veikala komandai.

“Līdz ar veikala slēgšanu klātienes darbam, mēs esam pārvirzījuši visus spēkus un enerģiju, lai pēc iespējas vairāk darbinieku novirzītu interneta veikala pasūtījumu apkalpošanā,” skaidroja Grīnbergs.

Līdztekus e-komercijai, “IKEA” pilnveidojusi arī virtuālos un attālinātos pakalpojumus, lai tie atbilstu klientu vajadzībām, paliekot mājās. Piemēram, “IKEA” speciālistu konsultācijas ir pieejamas telefoniski vai izmantojot citus tiešsaistes kanālus.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka valstī vismaz vēl līdz 7.februārim spēkā ir virkne Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi. Tai skaitā pastāv ierobežojumi arī tirdzniecībā, kuri ir spēkā jau no pagājušā gada 19.decembra. Tādējādi vismaz līdz 7.februārim varēs darboties tirdzniecības vietas, kurās tirgo atsevišķas produktu grupas – pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, kā arī ziedus.

Tāpat ziņots, ka 2018.gada 30.augustā Pierīgā tika atklāts “IKEA” veikals. “IKEA” franšīzes ņēmējs Latvijā ir uzņēmums SIA “Paul Mason Properties”, kura apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.septembra līdz 2020.gada 31.augustam, bija 94,268 miljoni eiro, kas ir par 15,1% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet kompānijas peļņa samazinājusies par 15,6% – līdz 8,755 miljoniem eiro

Rīgas “IKEA” veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru, bet veikala teritorija kopumā aizņem 10 hektārus. Kopējie ieguldījumi IKEA veikala izveidē Latvijā bija vairāk nekā 50 miljoni eiro.

“Paul Mason Properties” vienīgā īpašniece ir Nīderlandes “FE Corporation B.V. Netherlands”, kuram pieder arī “IKEA” veikals Lietuvā un Islandē. “Paul Mason Properties” patiesā labuma guvēji ir Islandes valstspiederīgie Gīsli Sigurdurs un Jons Palmasons.

3 komentāri