Iedzīvotāji netic, ka vainīgie saņems sodu par krāpšanos Gan bei

6 komentāri
Iedzīvotāji netic, ka vainīgie saņems sodu par krāpšanos Gan bei
Foto: Steve Snodgrass/Flickr

Lielākā daļa jeb 65% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju netic, ka personas kas restorānos Gan bei, Thali un Grill bārs krāpās ar nodokļiem, tiks sodītas, atklāj TNS jaunākā aptauja.

Tikmēr ceturtā daļa jeb 25% iedzīvotāju domā, ka krāpnieki tiks saukti pie atbildības.

Savukārt, katram desmitajam nav viedokļa šajā jautājumā.

Tāpat aptaujas dalībniekiem tika uzdots jautājums, vai gada laikā viņi ir dzirdējuši vēl par citu kādu uzņēmumu, kas līdzīgā veidā, iespējams, izvairījies no nodokļu nomaksas. Atklājās, ka šādas runas ir dzirdējuši 16%aptaujāto, tomēr vairums (78%) par citiem šādiem gadījumiem nav neko dzirdējuši vai tādus pamanījuši. 6% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau ziņojām, ka krāpšanās rezultātā ik mēnesi no Gan bei restorānu kasēm nelegāli tika izņemta nauda 700–800 tūkstošu eiro apmērā. Tāpat tika maksātas algas aploksnēs. Uzņēmumā atrasta arī ”melnā grāmatvedība” un aplokšņu algu saraksti.

Finanšu policija: Gan bei brutāli apkrāpa pircējus

Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Kaspars Podiņš atzina, ka pricēji Gan bei restorānos tika apkrāpti “brutālā veidā”. ”Godīgi sakot, veicot šo izmeklēšanu, bijām pārsteigti, cik brutālā veidā tika apkrāpts katrs pircējs – katrs, kurš saņēma čeku Gan bei, bija pārliecināts, ka daļa viņa samaksātās naudas nonāks nodokļu nomaksai, taču patiesībā tā nonāca noziedznieku kabatās,” sacīja K. Podiņš.

6 komentāri