Hokejisti cer, ka šogad beidzot atmaksāsies gadiem ieguldītās investīcijas slieku biznesā

0 Komentāru
Hokejisti cer, ka šogad beidzot atmaksāsies gadiem ieguldītās investīcijas slieku biznesā
FOTO: LETA

Pirms trīs gadiem Latvijas medijus pāršalca ziņa, ka pazīstami Latvijas hokejisti pievērsušies slieku biznesam. Viņi paši atzīst, ka sākumā viss izskatījies ļoti cerīgi un tāpēc ieguldīti lieli līdzekļi.

Lielākais jaunums slieku audzētavā Mālpilī ir šķidrais mēslojums. Šobrīd tiek iepakotas pirmās partijas, kuras tālāk tiks sūtītas, piemēram, uz Čehiju, Somiju un Igauniju. Līdz aprīļa vidum ražotāji cer arī nokārtot sertifikāciju šim produktam, lai to būtu vieglāk eksportēt.

Latviešu ražotāji cer, ka pasaules tirgū ielauzties palīdzēs augstā kvalitāte un arī cena. Tāpat ražotāji turpina uz citām valstīm sūtīt slieku saražotā komposta paraugus. Viens no Mālpils ražotnes investoriem hokeja treneris Oļegs Sorokins saka – šis varētu būt būtiska pagrieziena gads.

Foto

Oļegs Sorokins, hokeja treneris, slieku biznesa investors

Šogad kaut kā pēkšņi tāda interese ir daudz lielāka arī no Eiropas puses un arī no arābu valstīm – ir gan zvani, gan arī ir cilvēki, kas brauc skatīties ražotni. Ļoti interesants gads ir priekšā un daudz darba.

Tomēr slieku biznesā investīcijas netiek atgūtas tik strauji, kā iepriekš cerēts. Viens no iemesliem – arī rubļa svārstības, kas būtiski ietekmējušas eksportu uz Krieviju. Šobrīd virs ūdens palikuši apmēram 6-7 ražotāji.

Rihards Pulturs, Latvijas Slieku audzētāju asociācijas prezidents

Visiem iet ļoti grūti, tāpēc, ka visu laiku jau investē un, kad sāks nākt atpakaļ, tad jau būs vienkāršāk. Kas kaut cik darbojās, tie visi turas un mēs savstarpēji kontaktējamies un ar lieliem kontraktiem esam gatavi kopā startēt.

Par spīti grūtībām ražotāji tomēr atzīst, ka pārliecība par Latvijas produktu tikai pieaug. Šobrīd Mālpils ražotne strādā pie tā, lai iegūtu bioloģiskās ražotnes statusu, lai mēslojumu piedāvātu bioloģiskajiem audzētājiem. Tāpat ražotnē izmēģina, kā uz mēslojumu reaģē, piemēram, tomāti un koku stādi.

Arī šī vieta kļuvusi par zināmu eksperimentālo laboratoriju, un slieku audzētāji secina, ka slieku saražotais mēslojums kokiem ļauj ne tikai labāk pārziemot, bet arī ieaugt.

 

Pašlaik ražotāji eksportē, piemēram, uz Vāciju, Lielbritāniju, bet nākotnes plānos ir Arābu emirāti, ASV un arī Ēģipte.

Video

0 Komentāru