Garantēto atlīdzību izmaksai Trasta komercbankas noguldītājiem nepieciešami 64 miljoni eiro

0 Komentāru
Garantēto atlīdzību izmaksai Trasta komercbankas noguldītājiem nepieciešami 64 miljoni eiro
Foto: LETA ()

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēteris Putniņš šodien žurnālistus informēja, ka valsts garantēto atlīdzību izmaksai Trasta komercbankas noguldītājiem nepieciešami apmēram 64 miljoni eiro.

Pilnvarnieki, kuri šodien iecelti ar FKTK padomes lēmumu, sagatavos infrastruktūru, lai varētu veikt garantēto noguldījumu izmaksu klientiem. Putniņš akcentēja, ka nebūs nepieciešami Noguldījumu garantiju fonda līdzekļi vai valsts budžeta nauda, jo garantētajiem noguldījumiem varēs izmantot pašas bankas naudu. FKTK sola, ka meklēs iespēju izmaksāt garantētās atlīdzības pēc iespējas ātrāk. Likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksa jāsāk divdesmit darba dienu laikā no noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienas. Par izmaksas kārtību FKTK informēs pēc lēmuma pieņemšanas.
Jau ziņojām, ka lēmums pieņemts, jo banka ilgstoši pieļāvusi nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās darbības jomās, tostarp ilgstoši trūkumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā.

Bankas likvidācijas gadījumā katram klientam izmaksās valsts garantēto atlīdzību līdz 100 000 eiro.Valsts garantētā atlīdzību līdz 100 000 eiro. Jau secināts, ka tas ļauj visus savus noguldījumus šajā bankā pilnā apmērā atgūt 93% noguldītāju. Līdz ar to būs ievērotas vairākuma noguldītāju intereses, tā norāda Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija. Tāpēc nolemts, ka bankas glābšana nav sabiedrības interesēs.

0 Komentāru