“Galerija Centrs” par Covid-19 ierobežojumiem: Ir grūti saprast šos lēmumus un grūti tajos saskatīt loģiku

4 komentāri
“Galerija Centrs” par Covid-19 ierobežojumiem: Ir grūti saprast šos lēmumus un grūti tajos saskatīt loģiku
PAULA ČURSKTE/LETA

Patlaban spēkā esošo tirdzniecības ierobežojumu pamatā nav godīgas konkurences principi, un ir gūti tajos saskatīt loģiku, Skaties.lv, komentējot tirdzniecības ierobežojumus Covid-19 kontekstā, pauda “Galerija Centrs” pārstāvji.

“Raiņa bērnu lugā “Zelta zirgs” Baltā tēva teiktais – “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” – simbolizē maiņu un attīstību. Ar šo Raiņa labi zināmā citāta nosacītu parafrāzi “Pastāvēs, kas atvērsies” tirdzniecības centrs “Galerija Centrs” pauž savu viedokli saistībā ar šobrīd spēkā esošajiem tirdzniecības ierobežojumiem Covid-1919 infekcijas ierobežošanā. Idejas pamatā ir aicinājums uz valdības loģiskām un pamatotām darbībām, nodrošinot godīgu konkurenci, ieklausoties uzņēmēju viedoklī un novērtējot uzņēmēju ieguldījumus drošas iepirkšanās nodrošināšanā.”

“Galerija Centrs” ieskatā, patlaban spēkā esošo tirdzniecības ierobežojumu pamatā nav godīgas konkurences principi. Prasības pret drošu iepirkšanos visiem tirdzniecības uzņēmumiem ir vienādas, taču tirdzniecības noteikumi nav vienādi, radot negodīgu konkurenci. Piemēram, nav izprotams, kāpēc telpu ierobežojumi ir tieši 7000 kvadrātmetri un kā tieši atšķiras universālveikalu darba organizācija brīdī, kad tirdzniecības centra kvadratūra ir par dažiem kvadrātmetriem lielāka.

“Galerija Centrs” arī atgādina, ka kopš ierobežojumu stāšanās spēkā pagājušā gada oktobrī Valsts policija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un citas kontrolējošas iestādes ik nedēļu ir veikušas pārbaudes “Galerijā Centrs” un pārkāpumi nav konstatēti,

Neesot arī skaidrs, kādēļ patlaban nedrīkst strādāt veikali ar ieeju no ielas. “Ar ko atšķiras veikals otrā ielas pusē “Galerijai Centrs” no veikala, kurš vēlas strādāt un apkalpot savus klientus, ja šim veikalam ir ieeja no ielas? Tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” ir četri šādi veikali un to ieejas no tirdzniecības centra puses ir iespējams slēgt,” norāda tirdzniecības centra pārstāvji.

“Galerijas Centrs” vadītāja Iveta Priedīte

“Ir grūti saprast šos lēmumus un grūti tajos saskatīt loģiku. Mēs esam neliels tirdzniecības centrs un mūsu pieredze rāda, ka “Galerija Centrs” pircēji nepavada stundām ilgi laiku izklaidējoties un iepērkoties. Mūsu pircēji zina, kas viņiem nepieciešams, ātri to iegādājas, ievērojot epidemioloģiskās prasības, un dodas tālāk savās gaitās. Vēlos arī uzsvērt, ka “Galerija Centrs” ir izstrādājusi drošās iepirkšanās konceptu jeb rekomendācijas centra apmeklētājiem par drošu iepirkšanos, kā arī nodrošinājusi lielu skaitu medicīnisko masku, kuras apmeklētāji var saņemt informācijas centrā.”

“Galerija Centrs” aicina valdību pieņemt loģiskas un pamatotas darbības epidemioloģiskās situācijas nodrošināšanā, lēmumpieņemšanā pamatojoties uz godīgu konkurenci, ieklausoties uzņēmēju viedoklī un novērtējot uzņēmēju ieguldījumus drošas iepirkšanās nodrošināšanā.

Tajā norāda, ka no savas puses “Galerija Centrs” jau ir izstrādājis un ikdienā ievēro iekšējās procedūras un instrukcijas visiem sadarbības partneriem – apsardzes un uzkopšanas dienestiem, atbilstoši epidemioloģiskai situācijai un prasībām, tās mainās teju reizi divās nedēļās. Epidemoloģisko prasību ievērošanai “Galerija Centrs” nodrošina 15 dezinfekcijas aparātus visos stāvos, ikmēnesi izlietojot 40 litrus roku dezinfekcijas līdzekļa un 60 litru virsmu dezinfekcijas līdzekļa, veiktajos gaisa kvalitātes testos ogļskābās gāzes piesātinājums ir 400-450 ppm robežās, kas liecina par ļoti labu gaisa kvalitāti.

Tāpat “Galerija Centrs” esot saņēmis sertifikātu “Covid-19 drošs tirdzniecības centrs” (SAFE RetailDestination©). Sertifikāts ir saņemts no vienīgās starptautiski atzītās tirdzniecības centru drošības sertifikācijas programmas “SAFE Shopping Centers”. “Šis Covid-19 atbilstības sertifikāts apliecina, ka tirdzniecības centrā ir augsti standarti un apņemšanās sniegt vislabāko iespējamo drošību gan apmeklētājiem, gan mazumtirgotājiem, gan darbiniekiem,” norāda tirdzniecības centra pārstāvji.

Parafrāze “Pastāvēs, kas atvērsies” tiks izmantota “Galerija Centrs” komunikācijā sociālā tīklā “Facebook” un veikala skatlogos Vecrīgā, informēja “Galerija Centrs” pārstāvji.

Jau ziņots, ka no 7. aprīļa var darboties visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetru. Ar valdības 1. aprīļa lēmumu sākotnēji tika arī noteikts, ka no 7. aprīļa tirdzniecības centros esošajos veikalos, kuri nedrīkstēja strādāt jau iepriekš, no trešdienas nav ļauta arī distances tirdzniecībā iegādātu preču izsniegšana. Sēdē 8. aprīlī ministri gan lēma, ka lielajos tirdzniecības centros klātienē varēs strādāt arī datoru un telekomunikāciju specializētie veikali.