Galerija: Atskats uz saldējuma “Pols” 50 gadu pastāvēšanas vēsturi fotogrāfijās

2 komentāri
Galerija: Atskats uz saldējuma “Pols” 50 gadu pastāvēšanas vēsturi fotogrāfijās
PUBLICITĀTES FOTO

Nupat kā notikušajai Muzeju naktij un fotostāsta varoņa apaļajai jubilejai par godu “Skaties.lv” piedāvā atskatu fotogrāfijās uz zīmola “Pols” saldējuma vēsturi – šogad aprit 50 gadu kopš 1971. gadā “Rīgas piena kombinātā” darbu uzsāka pirmā specializētas ražotne saldējuma masveida produkcijai Latvijas un kaimiņvalstu tirgiem.

Pirms vairāk nekā 60 gadiem “Rīgas piena kombināts” sāka piedāvāt saldējumu ar nu jau atpazīstamību ieguvušo polārlāci uz iepakojuma. Toreiz tā nosaukums bija “Piena saldējums”.

Nosaukumu “Pols” saldējums ieguva 1971.gadā, kad AS “Rīgas piena kombināts” atklāja pirmo industriāla mēroga saldējuma ražošanas cehu Latvijā. 1971.gadā arī tika izstrādāta “Pols” īpašā recepte. Kopš tā laika saldējuma logo un iepakojums ir mainījušies vairākkārtīgi, sekojot pircēju vēlmēm pēc formā un izskatā uzlabota produkta.

Kādu laiku no saldējuma iepakojuma bija pazudis arī tā sākotnējais simbols – polārlācis. Tagadējā 30 gadnieku paaudze to noteikti atceras.

Taču kopš 2012.gada polārlāča attēls rotā kā saldējuma “Pols” iepakojumu, tāpat arī tā maskās piedalās dažādos vasaras pasākumos.

2012.gadā tika atgriezta arī “Pols” pamatvērtība – 1971.gadā radītā recepte, kuras pamatā ir Latvijā iegūts piens un krējums, bez mākslīgām piedevām, aromatizatoriem un konservantiem. Uzņēmums sasaista”Polu” ar daudziem Latvijas iedzīvotājiem asociējošos bērnību un vēlas, lai šī asociācija saglabājas arī tiem, kas ir mazi. patlaban, 2021.gadā.

2013.gadā “Pols”, atgriežoties pie savām saknēm, klajā laida īpašu “Pols retro” līniju papīra iepakojumā ar sešdesmito gadu “Pols” priekšteča logo, kuru jau rotāja polārlācis. 2014.gadā, papildinot retro līnijas sortimentu “Pols plombīrs” bija pieejams arī papīra trauciņos, dažāda izmēra papīra kārbās, vafeles konusā un uz kociņa.

2015.gadā “Pols” pārtrauca ražot retro saldējuma līniju vietējam tirgum, bet joprojām to eksportē uz Honkongu, Taivānu, Singapūru. 2016.gadā “Pols” iegāja Lietuvas tirgū, kurā uz šo brīdi ieņem līderpozīcijas saldējumu uz kociņa tirgū.

2016.gadā “Pols” laida klajā krējuma saldējumu zeltainā cukura glāzītē. To radot, tika ņemta vērā pircēju vēlme pēc kraukšķīgākām vafelēm – “Food Union” atrada piegādātāju, kurš spēj piedāvāt šādu produktu, kā arī izstrādāja receptūru glazūrai, ar kuru tiek pārklātas vafeļu glāzītes iekšējās sieniņas, lai to kraukšķīgumu neietekmētu saldējums.

2017.gadā tika radīts šokolādes saldējums zeltainā vafelē, 2019.gadā – vaniļas saldējums ar cepumu gabaliņiem melnā vafelē un pistāciju saldējums zaļā vafelē, un 2021.gada jaunumi – “Pols” plūmju violetā un “Pols” dzērveņu un brūkleņu rozā vafelē.

Savukārt 2018. gadā “Pols” sāka piedāvāt tirgū saldējumus uz kociņa ar krāsainām augļu glazūrām, tādējādi aizstājot tradicionālās šokolādes glazūras. Pirmais bija “Pols” citronu glazūrā, kam sekoja “Pols” aveņu un upeņu glazūrās 2020.gadā, un mango glazūrā 2021.gadā.

2019.gadā tika radīts pirmais “Pols” lielajā vafeļu konusā, kurš kļuva populārs pateicoties pirmajai šī saldējuma garšai – “košļājamās gumijas” [no angļu val. “bubble gum”], kam sekoja 2020.gada inovācija – “Pols” cukurvates garšu.

2020.gadā “Pols” radīja jaunas inovācijas – ģeometrisku formu saldējumus – “Pols” kvadrātā un “Pols” starp diviem cepumiem, kuri kopā ar “Pols” cukurvates saldējumu vafeļu konusā kļuva par pārdotākajiem jaunumiem 2020.gadā saldējumu kategorijā, bet “Pols” starp diviem cepumiem saņēma “Nielsen” novērtējumu kā labākais produkts saldējuma kategorijā un trešais labākais plaša patēriņa produkts gadā kopumā.

2021.gadā laists apgrozībā “Pols” saldējums virtuļa formā un limitētā daudzuma “Pols” saldējums starp diviem šokolādes cepumiem ripas formā. Tāpat zīmols nācis klajā arī ar jaunām krāsām – “Pols” plūmju violetā un “Pols” dzērveņu un brūkleņu rozā kraukšķīgajā vafelē. Tāpat patērētājiem tiek piedāvāts “Pols” uz kociņa šokolādes un kartupeļu čipsu glazūrā un “Pols” karameļu un popkorna glazūrā.

“Food Union” grupā ir Latvijas “Rīgas piena kombināts”, kas 2020.gada februārī pievienoja “Rīgas piensaimnieku”, kā arī “Valmieras piens”, tāpat grupā ir lielākais saldējuma ražotājs Igaunijā “Premia”, lielākais saldējuma ražotājs Dānijā “Premier Is” un saldējuma izplatītājs “Hjem Is”, saldējuma ražotājs Norvēģijā “Isbj¸rn Is”, saldējuma ražotājs Rumānijā “Alpin57Lux” un saldējuma ražotājs Baltkrievijā “Ingman Ice Cream”. “Food Union” ir arī divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā.

2 komentāri