Galerija: “airBaltic” saņēmusi vēl vienu “Airbus A220-300” lidmašīnu

Pievienot komentāru
Galerija: “airBaltic” saņēmusi vēl vienu “Airbus A220-300” lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” 2. maijā Rīgā sagaidīja 26. “Airbus A220-300” lidmašīnu, informēja aviokompānijā.

Šī ar reģistrācijas numuru YL-AAZ ir pirmā no septiņām “Airbus A220-300” lidmašīnām, ko “airBaltic” plānojusi saņemt šogad. Lidsabiedrība kopumā pasūtījusi 50 “Airbus A220-300” lidmašīnas, bet saglabā iespēju iegādāties vēl 30 šī tipa lidaparātus.

“airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss

“Šogad airBaltic no Baltijas valstīm piedāvā lidojumus 96 maršrutos, tādējādi stiprinot savas pozīcijas kā vadošā lidsabiedrība reģionā. Mēs redzam, ka, pieaugot cilvēku vakcinācijas līmenim Eiropā, pieprasījums pēc atpūtu ceļojumiem sāk palielināties. Tādējādi, lai nākotnē atbalstītu mūsu atgriešanos pie peļņas un izaugsmes, plānojam, ka mūsu flotē līdz 2021. gada beigām būs 32 Airbus A220-300 lidmašīnas.”

Kopš 2020. gada maija “airBaltic” visus lidojumus veic tikai ar “Airbus A220-300” lidmašīnām. Šis lēmums vienkāršo flotes uzturēšanu, kā arī sniedz papildu ieguvumus no lidmašīnu efektivitātes.

“Airbus A220-300” darbības rādītāji pārsnieguši lidsabiedrības cerības, spējot uzrādīt labāku vispārējo veiktspēju, degvielas ekonomiju un ērtības pasažieriem un darbiniekiem. Jaunajai lidmašīnai ir platāki sēdekļi, lielāki logi, vairāk vietas rokas bagāžai, pilnveidotas labierīcības un citi uzlabojumi.

“Airbus A220-300” gaisa filtrēšanas sistēma ir aprīkota ar augstas efektivitātes daļiņu gaisa (HEPA) filtru, kas nodrošina labāko filtrācijas līmeni, kāds šobrīd pieejams recirkulētam lidmašīnu kabīņu gaisam, sākot no iekāpšanas lidmašīnā, visam lidojuma laikam un līdz pat pasažieru izkāpšanai. Gaiss lidmašīnu kabīnē tiek rūpīgi kontrolēts un tiek recirkulēts tik bieži, lai nodrošinātu pilnīgu gaisa nomaiņu 20-30 reizes stundā.

Turklāt jaunā lidmašīna ir arī ievērojami klusāka – tās trokšņu līmenis ir līdz pat četrām reizēm mazāks. Turklāt šobrīd tā ir pasaulē videi draudzīgākā komerciālā lidmašīna, jo “Airbus A220-300” ir pirmais lidaparāts, kura dzīves cikla ietekmes uz vidi deklarācija ir pilnīgi caurskatāma, par 20% palīdzot samazināt ogļskābo gāzi (CO2) un par 50% NOX emisijas.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic” kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 3,86%