Gaidāma daudzu mazo un vidējo uzņēmumu slēgšanu, prognozē LTA

1 komentārs
Gaidāma daudzu mazo un vidējo uzņēmumu slēgšanu, prognozē LTA
LETA

Nākamajos gados iecerētās darbaspēka nodokļu izmaiņas tikai pasliktinās mazo un vidējo tirgotāju pastāvēšanas iespējas, tā uzskata Latvijas Tirgotāju asociācija. Jau līdz šim ik gadu lielā darbaspēka nodokļu sloga dēļ ir veikali, kas savas durvis aizver.

Minimālās algas palielināšana par 10 eiro un reizē tādā pašā apmērā paceļot neapliekamo minimumu nākamgad, neradīs zaudējumus uzņēmējiem. Taču neapliekamā minimuma diferencēšana nākamajos gados palielinās maziem un vidējiem uzņēmumiem kopējo nodokļu slogu. Pieredze liecina, ka Latvijas uzņēmējiem piederošajos vietējos veikalos cenu celšana, lai segtu šo izmaksu kāpumu, draud ar klienta zaudēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs:

Turpināsies tas, kas ir šobrīd – mazināsies mazo uzņēmumu īpatsvars un palielināsies divu globālo uzņēmumu īpatsvars. Turpināsies koncentrācijas, sevišķi tirdzniecības nozarē, un tas ir nepareizi.

Lieliem uzņēmumiem esot lielākas iespējas strauji necelt cenas, jo tie no apgrozījuma samaksā 5% nodokļos, kamēr mazie – līdz 12%. Turklāt tirdzniecībā jūtams spiediens uz algām, jo trūkst darba spēka un notiek karš, kurš kuru pārvilinās, viņš norāda.

Tikmēr ēnu ekonomikas pētnieks Arnis Sauka norāda, ka minimālās algas celšana īstermiņā var nenest labumu tautsaimniecībai, ja ar to plānos mazināt ēnu ekonomiku. Kā zināms, Latvijā tā ir liela problēma, pētījumi liecina, ka katra piektā alga tiek saņemta aploksnē.

Pētnieks Arnis Sauka:

Esmu pilnīgi pārliecināts, kad šo minimālo algu var mierīgi celt. Daudzi uzņēmēji ir šajās ēnās, pat ja to neatzīs, viņi būs spiesti aplokšņu algu maksāt vairāk nodokļos. Taču līdz ar to samazinās reālā pirktspēja, jo viņi to, visticamāk, darīs uz darbinieku reālās algas rēķina.

Tirgotāji pārmet solījumu neturēšanu mazināt darba spēka nodokļus un šaubās, vai, veicot izmaiņas nodokļu politikā, ir pietiekami analizēta situācija.

TOP komentāri

  • Ivars Pučurs
    0 0 0

    Ivars Pučurs

    Tad nesaprotu, kāpēc Vācijā pie pārdevēju algām 2000 EUR mēnesī pārtika ir lētāka kā Latvijā. Ar pazemināto PVN 7% tas nebūtu iespējams. Tajā pašā ALDI pārdevējas strādā 3x ātrāk, nekā, piemēram Maximā, bet ik pa stundai tiek nomainītas. Labi apģērbi vispār ir 3x lētāki. Tur cilvēka darbam ir vērtība, bet precei nav. Autoserviss tāpēc 10x dārgāks kā Latvijā.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl