Foto: kur top pasaulē novērtētā Latvijas eksportprece “Rīgas Melnais Balzams”

1 komentārs
Foto: kur top pasaulē novērtētā Latvijas eksportprece “Rīgas Melnais Balzams”
Foto: f64

Vēl 18. gadsimta vidū aptiekāra Abrahama Kunces izlolotais eliksīrs no sakņu, lapu, ziedu un pumpuru uzlējumiem mūsdienās daudziem asociējas ar preci, ko kā dāvanu ņemt līdzi ārvalstu braucienos un pasniegt kā daļiņu no Latvijas.

Gadiem ritot, “Rīgas Melnais Balzams” ieguvis arī pasaules ievērību, saņēmot vairāk nekā 50 apbalvojumu starptautiskās izstādēs, norāda ražotājs “Latvijas balzams”.

Uzņēmums arī uzsver, ka šo ar leģendām apvīto dzērienu iespējams iegādāties vairāk nekā 30 valstīs.

2018. gadā plānots turpināt darbu pie uzņēmuma ražošanas telpu modernizācijas un rekonstrukcijas projektiem, ar mērķi apvienot esošās divas ražotnes zem viena jumta. Plānots, ka projekta noslēgumā palielināsies uzņēmuma konkurētspēja reģiona ražotāju vidū. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 23 miljoni eiro.

Valdība “Latvijas balzamam” piešķīra uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi projekta īstenošanai, un šobrīd kompānija izstrādā projekta tehnisko daļu.

Dzērienu ražotāja AS “Latvijas balzams” apgrozījums pagājušajā gadā, pēc revidētiem datiem, sasniedza 78,3 miljonus eiro, kas ir par 3,4% vairāk nekā 2016. gadā, savukārt uzņēmuma pagājušā gada auditētā peļņa pieauga par 15% un bija 8,6 miljoni eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

“Latvijas balzams” nodokļos valsts budžetā pērn ieskaitīja 59,7 miljonus eiro, tajā skaitā akcīzes nodokli 47,5 miljonu eiro apmērā.