FKTK “Rīgas kuģu būvētavas” lietā Meļņikam piemēro maksimālo sodu

Komentāri
FKTK “Rīgas kuģu būvētavas” lietā Meļņikam piemēro maksimālo sodu
Foto: LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēmusi lēmumu piemērot uzņēmuma “Rīgas kuģu būvētava” akcionāriem soda naudu likumā noteiktajā maksimālajā apmērā – Vasilijam Meļņikam 14 200 eiro un AS “Remars-Rīga” 14 200 eiro apmērā par akciju obligātā atpirkšanas piedāvājuma neizteikšanu citiem uzņēmuma akcionāriem.

Pārbaudi par faktu, ka, iespējams, vairākas personas kopā ir ieguvušas līdzdalību AS “Rīgas kuģu būvētava” vairāk nekā 50% apmērā no uzņēmuma balsstiesīgo akciju skaita, FKTK uzsāka 2012. gadā.

Pabeidzot pārbaudi par AS “Rīgas kuģu būvētava” akcionāru iespējamo saskaņotu rīcību un noslēdzot sākto administratīvo lietu,

Šajā laikā FKTK rīcībā nonākusī informācija un pārbaudes pēdējā posmā saņemtie jaunie fakti par AS “Rīgas kuģu būvētava” akciju pārdošanas darījumu pierāda, ka AS “Remars-Rīga” bija faktiskā līdzdalība AS “Rīgas kuģu būvētava” virs 50%.

Tā kā Vasilijs Meļņiks ir AS ”Remars-Rīga” kontrolpaketes īpašnieks, atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam (FITL), V.Meļņika netiešā veida faktiskā līdzdalība ir bijusi vairāk par 50% no kopējā AS ”Rīgas kuģu būvētava” balsstiesīgo akciju skaita.

Neilgi pirms FKTK padomes lēmuma pieņemšanas ar AS ”Rīgas kuģu būvētava” akcijām ir veikts darījums, lai samazinātu AS ”Remars-Rīga” faktisko līdzdalību zem 50%, tādējādi arī V. Meļņika netiešā līdzdalība sarukusi zem 50%. Līdz ar to FKTK nevar uzlikt pienākumu AS ”Remars-Rīga” un V. Meļņikam izteikt pārējiem AS ”Rīgas kuģu būvētava” akcionāriem obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, jo vairs nepastāv FITL noteiktie apstākļi.

Tomēr par finanšu instrumentu tirgu regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem FKTK nolēma piemērot tirgus dalībniekiem maksimāli atļauto soda naudu – Vasilijam Meļņikam 14 200 eiro apmērā un AS ”Remars-Rīga” 14 200 eiro apmērā. Minētās summas tirgus dalībniekiem jāiemaksā valsts budžetā viena mēneša laikā no FKTK lēmuma spēkā stāšanās.

Vienlaikus FKTK norāda, ka AS ”Rīgas kuģu būvētava” akcionāriem, kuri uzskata, ka tiem radušies zaudējumi dēļ tā, ka AS ”Remars-Rīga” un V. Meļņiks FITL noteiktajā kārtībā nav izteikuši obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, ir tiesības vērsties tiesā un pieprasīt AS ”Remars-Rīga” un V. Meļņikam kompensēt tiem radušos zaudējumus.

FKTK publisko informāciju par pieņemto lēmumu, lai informētu finanšu instrumentu tirgus dalībniekus un arī citas personas par pārbaudes rezultātiem un FKTK pieņemto lēmumu.

Atbilstoši Administratīvā procesa likumam FKTK izdoto administratīvo aktu viena mēneša laikā var apstrīdēt FKTK vai arī pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl