”Fazer” ražotni no Tallinas pārcels uz Ogri

Komentāri
”Fazer” ražotni no Tallinas pārcels uz Ogri
Foto: LETA

Somijas maiznīca “Fazer” investēs meitasuzņēmumā Latvijā piecus miljonus eiro, izveidojot jaunu ražotni Ogrē. Vienlaikus tiks veiktas izmaiņas ražošanā visā Baltijā, Tallinas ražotnes pilnībā pārceļot uz Latviju un Lietuvu, informēja “Fazer Bakery Baltic” biznesa rīkotājdirektors Petri Kujala.

Viņš norādīja, ka patlaban situācija maizes tirgū ir ļoti sarežģīta, jo izmaksas turpina pieaugt, bet maizes patēriņš samazinās. Izmaiņas veiktas, optimizējot procesus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kopējās ražošanas jaudas maizes tirgū Baltijā ir lielākas nekā tirgus pieprasījums, tāpēc, lai nostiprinātu savu konkurētspēju, esam pieņēmuši lēmumu veikt strukturālas izmaiņas ražošanas procesa organizācijā,” skaidro Kujala.

Tallinas ceptuves ražošanas līnijas tiks pārceltas uz Ogres un Kauņas maiznīcām, bet Tallinas ražotne nākamā gada aprīlī tiks slēgta. Kujala piebilst, ka ceptuves slēgšana skars ne vairāk kā 95 ražotnes darbiniekus.

Kopumā Latvijā “Fazer” investēs vairāk nekā piecus miljonus eiro, izveidojot aptuveni 40 jaunas darbavietas Ogres maiznīcā. Jaunās ražotnes būvniecību plānots pabeigt 2015.gada rudenī.

Kā atzīst “Fazer Bakery Baltic” rīkotājdirektors Mindaugas Snarskis, paplašinot ražotni Ogrē, tiks nodrošinātas jaunas iespējas un nostiprināta “Fazer” produktu konkurētspēja Baltijas tirgū.

“Jaunā ražotne strādās eksportam un vienlaikus būs iespēja piedāvāt jaunus produktus arī pircējiem Baltijā. Mūsu mērķis ir ilgtermiņā nodrošināt patērētājus Baltijas valstīs ar augstas kvalitātes produkciju,” norāda Snarskis.

Kā ziņots, SIA “Fazer Latvija” apgrozījums 2013.gadā bija 18,41 miljons eiro. “Fazer Latvija” ir viens no maizes tirgus līderiem, kas strādā ar diviem zīmoliem – “Fazer” un “Druva”, uzņēmumā strādā vairāk nekā 250 darbinieku, un tas ir lielākais darba devējs Ogrē.

Turpretī galvenā uzņēmuma “Fazer Grupa”, kas pārstāv “Fazer Latvija”, gada apgrozījums pērn sasniedza rekordu grupas vēsturē – 1,7 miljardus eiro, liecina uzņēmuma pagājušā gada finanšu rezultāti.

Somijas kompānija “Fazer Grupa” ir starptautisks ģimenes uzņēmums, kas specializējas maizes, saldumu un cepumu ražošanā, kā arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums strādā astoņās valstīs, un tā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 valstīm. Uzņēmums ir dibināts 1891.gadā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl