Expo 2015 neapmeklētā Instagram konta izveide izmaksājusi 34 tūkstošus

10 komentāri
Expo 2015 neapmeklētā Instagram konta izveide izmaksājusi 34 tūkstošus
Foto: LETA

Sociālā tīkla Instagram konta izveidošana un uzturēšana Latvijas Expo 2015 projekta vajadzībām izmaksā 34 487 eiro, noskaidrojis laikraksts Diena.

Pirmie secinājumi par atklātībā nonākušās Expo Latvijas dalības tāmi šodien sacēla pamatīgu vētru. Runa ir par producēšanas līgumu un izmaksām par paviljona piepildīšanu ar saturu. Laikraksts Diena secinājis, ka cipari ir uzpūsti un raisa bažas par klaju valsts naudas šķērdēšanu. Tostarp minēts, ka jau ir iztērēti 35 tūkstoši eiro par šobrīd vāji apmeklēta sociālā tīkla Instagram konta izveidi un uzturēšanu. Expo2015 projekta realizētāji par tādiem secinājumiem ir šokā un gatavi pamatot katru iztērēto eiro.

Piemēram, Saeimas kontam Instagram tīklā seko 565 lietotāji, konts tiek ikdienā papildināts, izmantojot parlamenta preses dienesta cilvēkresursus. Salīdzinājumam – komandītsabiedrības Expo 2015 izveidotajā Instagram kontā kopš 2014. gada aprīļa ar lielu neregularitāti ievietotas 17 fotogrāfijas, un kontam ir vien 177 sekotāji.

Proti, ”sociālā tīkla Instagram izstādes koncepta izstrāde” izmaksājusi 1850 eiro, bet ”Instagram izstādes tehnoloģiskais risinājums” – 14 720 eiro, bet ”sabiedrības iesaiste Instagram datubāzes veidošanā” – 5067 eiro. Vēl 12 850 eiro izmaksāja Instagram apmeklētāju iesaistes punktu satura un tehniskā risinājuma izstrāde, bet 25 tūkstošus eiro – ”sociālo vietņu kontu izveide, savstarpējā saiste un apkalpošana”.

Sociālo mediju mārketinga eksperts, apskatot tāmes ciparus atzīst, ka vienmēr pastāv iespēja kaut ko realizēt lētāk. Tomēr kopumā tāmē redzamās izmaksas ir gana pamatotas, jo jāņem vērā projekta mērogs un mērķis – radīt spēcīgas izjūtas cilvēkos, kas apmeklēs paviljonu. Turklāt tas notiek Itāliāa ilgā sešu mēnešu periodā.

Kopumā Expo Latvijas projektā sociālo tīklu izmantošanas izmaksās kopumā aplēstas vairāk nekā 69,4 tūkstošu eiro apjomā.

Kopumā komandītsabiedrība Expo 2015 Ekonomikas ministrijai jau iesūtījuši rēķinus 1 090 506 eiro apmērā, un lielākā daļa no tiem jau ir apmaksāti.

Piemēram, iepretim izmaksu pozīcijai ”jaundarba radīšana” ierakstītā summa ir 60 tūkstoši eiro. Jaundarbu radījusi folkloras grupa Iļģi, un tās vadītāja Ilga Reizniece pauž apjukumu, jo viņai atlīdzība par darbu Expo projektā nav piedāvāta it nemaz.

10 komentāri