Embargo sekas? Krievijas iedzīvotāji metas iepirkties Latvijas pierobežā

3 komentāri

Jurijs no Pleskavas ļoti bieži šķērso Latvijas robežu un ik reizi iegriežas arī pierobežas veikalos, lai nopirktu gan piena produktus, gan gaļu vai desas. Vīrietis stāsta, ka pēdējā pusgada laikā cenas Krievijā kāpušas vairākkārt.

Kopumā pēdējā laikā augusi Krievijas iedzīvotāju iepirkšanās aktivitāte pierobežā – arvien vairāk Krievijas iedzīvotāju dodas iepirkties uz Latviju. Pierobežā to skaidro ar Krievijā noteikto citu valstu pārtikas produktu importa aizliegumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jurijs, Krievijas pilsonis:

Cenas vienmēr ir augušas. Siers, desa ir kļuvusi dārgāka. Šobrīd tās kāpušas par 8–10%, viss ir palicis dārgāk. Es domāju viss ir sankciju dēļ, un Eiropa ir vainīga.

To, ka šobrīd vairāk Krievijas iedzīvotāju nāk iepirkties uz Latviju, pamanījuši arī pierobežas veikalu pārdevēji. Tatjana no Ludzas jau gadiem strādā veikalā, savējos pircējus viņa atpazīst un viegli pamana svešiniekus. Viņi iepirkties braucot arvien biežāk, stāsta pārdevēja.

Arī veikalu tīkla Maxima pārstāvji atzīst, ka tuvākajos pierobežas veikalos šobrīd pārtika tiekot pirkta vairāk nekā iepriekš. Tas gan pagaidām tiek skaidrots ar cilvēku vēlmi biežāk doties ciemos.

Jānis Beseris, Maxima pārstāvis:

Ja vērtējam pircēju aktivitāti no Krievijas, tad aktivitāte ir, bet tā ir ar mērķi apciemot savus draugus un tuviniekus. Tāpēc arī iebraucēji ir veikalos. Taču tendences, ka viņi tieši brauktu no Krievijas un vestu atpakaļ produktus, – to gan mēs neesam novērojuši.

Ik gadu ziemas garajās brīvdienās ieceļotāju skaits no Krievijas pieaug un mazumtirgotāji paredz, ka tuvākajās nedēļās Krievijas pircēju skaits dubultosies.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Vilnis
  0 0 0

  Vilnis

  Pieminētās Latvijas preces krievi ir pirkuši kopš Padomju laikiem !
 • dzika
  0 0 0

  dzika

  Ok! Es visu saprotu, bet ka- robezai tik vienkarsi var tikt pari? Gribu un eju?....
 • Mazais
  0 0 0

  Mazais

  A to ka Latvieši gadiem rindās stāv uz krievijas robežas Nekā neredzat ? Reszat tikai to kas Jums izdevīgi

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl