Komentāri
EM: Brum Brum autoru strīds ar ”potenciālo investoru” nav izplatīta prakse Latvijā
Foto avots: Facebook/BrumBrumBikes

”Bērnu balansa riteņa Brum Brum autoru strīds ar potenciālo investoru un šim gadījumam līdzīgi strīdi nav izplatīta prakse Latvijā,” portālam Skaties.lv, komentējot jauno uzņēmēju Brum Brum sūdzību par viņu izstrādātā produkta idejas zādzību, norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

EM norādīja, ka līdz ar to šobrīd Brum Brum un Zum Zum strīda dēļ netiek paredzēti riski kopējās uzņēmējdarbības aktivitātes samazināšanai Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekonomikas ministrija par Brum Brum un Zum Zum strīdu:

Vienlaikus šāds gadījums kalpo par pamatu ikvienam uzņēmējam atkārtoti pārdomāt savu biznesa projekta īstenošanas gaitu un pārvērtēt, vai ir novērsti iespējamie līgumtiesiskie riski.

Tāpat, atbildot uz jautājumu, vai nesen notikušais Brum Brum un Zum Zum autortiesību kašķis varētu ietekmēt jauno uzņēmēju attieksmi un uzticību investoriem, EM norāda, ka inovatīvu ideju attīstīšanā nepieciešams piesaistīt profesionālus juristus, lai nodrošinātos pret idejas nozagšanu.

”Uzsākot īstenot jebkuru biznesa projektu, uzņēmējiem nepieciešams ne tikai sadarboties ar profesionāļiem inovatīvu produktu radīšanā. Būtisks faktors ir arī uzņēmuma pelnīt spējas nodrošināšanai arī ir pārdomāta biznesa modeļa īstenošana. Tas savukārt nozīmē gan biznesa plāna izveidošanu un secīgu biznesa soļu īstenošanu (tostarp investoru piesaiste), gan arī juridiski tiesisko attiecību sakārtošanu,” norādījusi EM. ”Praktiski šis nozīmē arī profesionālu juridisku palīdzības piesaisti, tādējādi maksimāli nodrošinoties pie visu iespējamo risku iestāšanos projekta īstenošanā,” pauda ministrijas pārstāvji.

EM apgalvo, ka valsts pārvaldes iestādes pēdējo gadu laikā ir ”nopietni strādājušas”, attīstot sistēmu, kas paredz līgumsaistību kvalitatīvu izskatīšanu. Tas darīts, piemēram, uzlabojot likuma normas un ieviešot specializētu tiesu komercstrīdu izskatīšanai.

Jau ziņojām, ka jaunie uzņēmēji apgalvo, ka ”potenciālie investori” nozaguši viņu ideju

Prezentācijas laikā balansu attīstošās bērnu rotaļlietu Brum Brum ”potenciālie investori” noskata šo ideju un rada paši savu, teju identisku produktu – Zum Zum, apgalvo Brum Brum idejas autori. Brum Brum ideja tika prezentēta šā gada 25. augustā, taču jau 6. novembrī ”investori” laiduši klajā savu rotaļlietas versiju – Zum Zum. Vairāk lasi šeit!

Tikmēr nozares eksperti un investori nav pārliecināti, ka Brum Brum un Zum Zum gadījums kaut ko būtiski mainīs Latvijas investīciju vidē. ”Tāpat kā autoavārijas uz Latvijas ceļiem nav mazinājušas traģiskās statistikas datus, tāpat arī gadījums, kad ”potenciālie investori” nozog jauniem uzņēmējiem ideju, Latvijā nekādi neietekmēs investīciju piesaistes procesu,” portālam Skaties.lv sacīja investoru biedrības Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls valdes loceklis Juris Birznieks. Vairāk lasi šeit!

Lasi vēl