Ekspluatācijā nodots pirmais “Lidl” veikals Rīgā

20 komentāri
Ekspluatācijā nodots pirmais “Lidl” veikals Rīgā
BŪVNIECĪBAS VALSTS KONTROLES BIROJS

Otrdien Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 77, ekspluatācijā tika pieņemts Latvijā pirmais vācu mazumtirdzniecības tīkla “Lidl” veikals, apstiprina Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB).

“Rīgā un citās Latvijas pilsētās turpinās “Lidl” veikalu būvniecība, taču patlaban vēl ir pāragri minēt konkrētus veikalu atvēršanas datumus.
Sagatavošanās posms noslēgsies ar “Lidl” Latvijas loģistikas centra Ulbrokas ielā un vismaz 10 veikalu būvniecības pabeigšanu. “Lidl” loģistikas centra būvdarbus plānots pabeigt un veikalus atvērt 2020. gadā,” tā Skaties.lv norāda “Lidl” korporatīvo attiecību un komunikācijas vadītājs Baltijā Valds Lopeta.

Jau ziņots, ka pērn rudenī Rīgā tika uzsākta “Lidl” loģistikas centra būvniecība.

Jāpiebilst, ka biedrība “Mikrorajons” plāno vērsties tiesā, lai apstrīdētu, iedzīvotāju ieskatā, prettiesiski izsniegtu būvatļauju zemo cenu lielveikalu tīkla “Lidl” loģistikas centra būvniecībai Ulbrokas ielā. Biedrības pārstāvju ieskatā, būvatļauja izsniegta prettiesiski, jo pirms būvatļaujas izsniegšanas nav ievērotas sabiedrības līdzdalības tiesības, kā arī nav izvērtēta būvniecības ieceres iespējamā ietekme uz apkārtējo vidi.

Lasi vēl: Strīds par ”Lidl” loģistikas centru: būvvalde uzsver, ka atļauja izsniegta likumīgi.

”Ulbrokas loģistikas centra būvniecības plānošanas procesā ”Lidl Latvija” balstījies uz vietējās pašvaldības lēmumiem, konsultējies ar Valsts vides dienestu un ievērojis visas likumdošanas aktu prasības. Teritorijas plānojums šai vietai Rīgā tika noteikts pirms vairāk nekā 10 gadiem, mēs neesam ieviesuši nekādas izmaiņas, tikai izmantojam iespēju uzlabot šo apkārtni un attīstīt tur uzņēmējdarbību. Papildus moderniem un ilgtspējīgiem risinājumiem mēs vienmēr cenšamies uzlabot vidi, kurā plānojam uzsākt darbību – uzlabojam infrastruktūru un apkārtni. Sabiedriskā apspriešana ar iedzīvotājiem netika organizēta, jo likumdošanas akti to nepieprasa. ”Lidl Latvija” nav saņēmis citas sūdzības saistībā ar šo situāciju,” Skaties.lv atklāj Lopeta.