Komentāri
Eksperti: Drūzmēšanās veikalos ir viena no retajām pozitīvajām tendencēm Latvijas ekonomikā
FOTO: LETA

Spītējot runām par Latvijas ekonomikas atdzišanu, Latvija turpina palielināties iedzīvotāju pirktspēja. Par to liecina mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, kas pēc ekspertu teikta būs galvenais tautsaimniecības dzinulis šogad. 

Labvēlīga situācija veikalos varētu turpināties arī šogad, ņemot vēra  algu pieauguma turpināšanos, un gāzes cenu samazināšanos, kas esot gaidāma gada otrajā pusē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā atzīst ekonomisti drūzmēšanās Latvijas veikalos, ir viena no retajām pozitīvajām tendencēm Latvijas ekonomikā.

Novembrī mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 1,3, bet gada griezuma par gandrīz 5%. Tas ir visai ievērojams kāpums, īpaši, ja ņem vērā  ziņas par ekonomikas atdzišanu, kas saistīta ar eksporta un investīciju kritumu. Turklāt labā ziņa, ka  iedzīvotāju labklājība un līdz ar to arī pirktspēja  augs arī šogad.

Latvijas bankas prezidents izteicies, ka iekšējais patēriņš būs galvenais ekonomikas dzinulis šogad.. Viņš pat  mudinājis cilvēkus neturēt naudu depozītos ar zemām procentu likmēm un labāk to iztērēt, tadējadi sildot tautsaimniecību. Tirgotāji atzīst,  patēriņš pieaugumu, tomēr galvenie ieguvēji  esot lielie tirdzniecības nami Rīgā, kamēr mazās bodītes un reģionu veikaliņi,  kāpumu neredzot.

Tomēr galvenais apstāklis, kas varētu ļaut cilvēkiem turpināt tērēt ar uzviju, ir prognozes par gāzes cenām. Latvenergo vadītājs Aŗis Zigurs prognozējis tās samazināšanos, ņemot vēra naftas cenu kritumu par 40%.

Eksperti rēķina, ka par gāzi, un līdz ar to arī apkuri, būs jāmaksā no 10 līdz 20% lētāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl