Eksperti: Drūzmēšanās veikalos ir viena no retajām pozitīvajām tendencēm Latvijas ekonomikā

0 Komentāru
Eksperti: Drūzmēšanās veikalos ir viena no retajām pozitīvajām tendencēm Latvijas ekonomikā
FOTO: LETA

Spītējot runām par Latvijas ekonomikas atdzišanu, Latvija turpina palielināties iedzīvotāju pirktspēja. Par to liecina mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, kas pēc ekspertu teikta būs galvenais tautsaimniecības dzinulis šogad. 

Labvēlīga situācija veikalos varētu turpināties arī šogad, ņemot vēra  algu pieauguma turpināšanos, un gāzes cenu samazināšanos, kas esot gaidāma gada otrajā pusē.

Kā atzīst ekonomisti drūzmēšanās Latvijas veikalos, ir viena no retajām pozitīvajām tendencēm Latvijas ekonomikā.

Novembrī mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 1,3, bet gada griezuma par gandrīz 5%. Tas ir visai ievērojams kāpums, īpaši, ja ņem vērā  ziņas par ekonomikas atdzišanu, kas saistīta ar eksporta un investīciju kritumu. Turklāt labā ziņa, ka  iedzīvotāju labklājība un līdz ar to arī pirktspēja  augs arī šogad.

Latvijas bankas prezidents izteicies, ka iekšējais patēriņš būs galvenais ekonomikas dzinulis šogad.. Viņš pat  mudinājis cilvēkus neturēt naudu depozītos ar zemām procentu likmēm un labāk to iztērēt, tadējadi sildot tautsaimniecību. Tirgotāji atzīst,  patēriņš pieaugumu, tomēr galvenie ieguvēji  esot lielie tirdzniecības nami Rīgā, kamēr mazās bodītes un reģionu veikaliņi,  kāpumu neredzot.

Tomēr galvenais apstāklis, kas varētu ļaut cilvēkiem turpināt tērēt ar uzviju, ir prognozes par gāzes cenām. Latvenergo vadītājs Aŗis Zigurs prognozējis tās samazināšanos, ņemot vēra naftas cenu kritumu par 40%.

Eksperti rēķina, ka par gāzi, un līdz ar to arī apkuri, būs jāmaksā no 10 līdz 20% lētāk.

0 Komentāru