Komentāri
Ekonomisko noziegumu apkarotājus varētu motivēt ar 400 eiro lielām piemaksām
FOTO: LETA

Iekšlietu ministrija otrdien, 7. aprīlī, valdībai lūgs paredzēt jaunas – līdz 400 eiro – piemaksas policistiem, kas apkaro smagus ekonomiskos un kibernoziegumus.

Ministrija sagatavojusi attiecīgus grozījumus “Noteikumos par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm speciālajām piemaksām”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izmaiņas arī paredz no 356 eiro uz 400 eiro palielināt maksimālo piemaksas apmēru par tiešu organizētās noziedzības apkarošanu, kā arī apkarošanas vadību.

Iekšlietu ministrijā skaidro, ka viens no pašreizējās valdības mērķiem ir ēnu ekonomikas apkarošana un noziedzīgā ceļā iegūtu finanšu līdzekļu legalizācijas novēršanas iespēju stiprināšana. Arī Valsts policija kā vienu no galvenajām prioritātēm noziedzības apkarošanas jomā ir noteikusi ekonomisko noziegumu apkarošanu, it īpaši cīņu ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu, cīņu ar nelegālu akcīzes preču apriti Latvijas iekšējā tirgū un kibernoziegumu apkarošanu.

Ekonomiskie noziegumi nodara būtisku kaitējumu tautsaimniecības interesēm, tie var radīt tirgus deformāciju, ekonomiskās stabilitātes apdraudējumu. Pastāvot augstai noziedzībai ekonomiskajā jomā, zūd uzņēmēju uzticība biznesa videi, samazinās investīcijas, nodokļu ieņēmumi.

Vienlaikus noziegumi ekonomikas jomā ir ļoti sarežģīti, resursu ietilpīgi, to izmeklēšanai ir nepieciešams augsti kvalificēts personāls ar zināšanām ekonomikā, kuram šajā jomā ir jāspēj konkurēt ar aizstāvību, skaidro ministrijā.

Ņemot vērā šo ekonomisko noziegumu būtisko ietekmi uz tautsaimniecības interesēm, kā arī to izmeklēšanas ievērojamo sarežģītību, Iekšlietu ministrija norāda, ka ir nepieciešams īpaši motivēt šos noziegumus izmeklējošās amatpersonas.

Tāpat vēl viens deklarācijas mērķis ir organizētās noziedzības, cilvēktirdzniecības un narkotiku izplatības apkarošana un ierobežošana, lai palielinātu Valsts policijas darbu šajā jomā un atbilstoši motivētu organizēto noziedzību apkarojošos darbiniekus. Līdz ar to nepieciešams palielināt speciālās piemaksas par tiešu organizētās noziedzības apkarošanu un apkarošanas vadību maksimālo apmēru.

Saskaņā ar likumiem par valsts budžetu piemaksu palielināšanai Valsts policijas amatpersonām 2015.gadā un turpmāk katru gadu piešķirts papildu finansējums 1 160 991 eiro apmērā.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl