Znotiņa pagaidām atturas prognozēt, vai Latvijai būs izdevies izvairīties no iekļaušanas “pelēkajā sarakstā”

1 komentārs

Latvija saņēmusi pirmo starptautisko vērtējumu tam, kā veicies ar cīņu pret naudas atmazgāšanu. Ilgi un ar bažām gaidītais ”Moneyval” atzinums ir pozitīvs.

Eksperti secinājuši, ka Latvijas likumi tagad atbilst visām prasībām finanšu noziegumu apkarošanas jomā.

Lai gan tas tiek uzskatīts par būtisku pavērsienu, lai Latvija netiktu iekļauta tā dēvētajā “pelēkajā sarakstā”, šāds risks tomēr joprojām saglabājas. Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa akcentē, ka jāturpina uzlabot mūsu valsts spējas apkarot naudas atmazgāšanu.

“Šis ir tikai viens stafetes posms. Mēs esam veiksmīgi to nokārtojuši. Nodevuši šo stafetes kociņu tālāk. Ir vēl ļoti liels un garš ceļš ejams. Un es gribētu aicināt īpaši visus domāt par to, ka nekas nav beidzies,” norāda Znotiņa.

Znotiņa pagaidām atturas prognozēt, vai Latvijai būs izdevies izvairīties no iekļaušanas “pelēkajā sarakstā”. Lēmums par to tiks pieņemts pēc mēneša.

Kā iepriekš vēstīts, Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja ”Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē, liecina trešdien publiskotā informācija.

1 komentārs