Zīle: Covid-19 krīze Latvijai nebūs tik smaga kā iepriekšējā

2 komentāri

Cietīs visi, bet Covid-19 izraisītā krīze nebūs tik smaga, kāda tā bija pirms 10 gadiem, tā šorīt TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (NA).

Zīle atgādināja, ka 2009. un 2010. gada finanšu krīzes laikā Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums bija ap 25%. Arī Covid-19 pandēmijas radītājā krīzē cietīs daudzi, taču tā nebūs tik smaga.

“Es nedomāju, ka Latvijai tas kritums būs vairāk nekā šie 25%. Es domāju, ka mēs esam gājuši daudzām smagām situācijām cauri un iziesim arī šai, labāk varbūt kā daža cita bagātāka dalībvalsts. Es domāju tās pašas bagātākās dalībvalstis, kuras mēģina pašas finansēt savas vajadzības, nedomājot par to, ka, jo ātrāk mēs visā Eiropas Savienībā piebremzēsim šo vīrusa izraisīto krīzi, jo ātrāk mēs varēsim kopīgi atlabt,” sacīja Zīle.

Zīle arī pauda, ka daudzas Eiropas Savienības valstis nav gatavas ekonomikas kritumam, kas pandēmijas dēļ radīsies.

Taču labā ziņa esot tāda, ka šobrīd Eiropas valstis vairāk solidarizējas savā starpā. Politiķis minēja kopīgos medicīnas aprīkojumu iepirkumus, kas noslēgušies veiksmīgi. Taču lielāka solidaritāte esot nepieciešama arī ekonomikas jomā.

Tāpat Zīle norādīja, ka Eiropas Parlaments sekos līdzi situācijai aviācijas jomā, kuru pandēmija skārusi īpaši smagi. “Īpaša uzmanība būs jāpievērš, lai pēc krīzes nenotiku tirgus pārdale,” norādīja politiķis.