Zemniekiem ir jāpārdzīvo ziema; grūtākais būs pavasaris

Komentāri

Krievijas embargo ietekmē Latvijas zemniekiem vissarežģītākais laiks būs nākamā gada pavasarī. Lai izvairītos no bankrota, zemniekiem tagad ir svarīgi pārdzīvot ziemu, stāstīja Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Alpa-Eizenberga.

Tie zemnieki, kas tagad spēs pārdzīvot rudens pēdējos mēnešus, izdzīvos arī ziemā. Taču jauns lūzuma posms gaidāms pavasarī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Ieva Alpa-Eizenberga skeptiski izteicās par Latvijas mēģinājumiem atrast jaunus, eksotiskus tirgus, piemēram, Ķīnu. Viņa norādīja, ka zemnieki, kas atrodas piena pārstrādes nozares piramīdas apakšā, maz iegūs no šī tirgus, kurā patērētāji nav spējīgi maksāt daudz, turklāt tālo tirgu problēma ir “ceļš un attālums”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl