Zemkopības ministrija varētu rosināt samazināt PVN likmi arī gaļai, pienam, maizei un olām

Sākoties sarunām par nākamo valsts budžetu, valdības gaiteņos tiek spriests arī par to, vai samazināto PVN likmi varētu piemērot ne tikai augļiem un dārzeņiem, kā tas tika izdarīts iepriekš, bet arī citiem pārtikas produktiem, piemēram, gaļai, pienam, maizei un olām. Šādu reformu apsver Zemkopības ministrija.

Atpakaļ uz rakstu

6 komentāri

 • Maira Zizlane
 • Katrina Merzvinska

  Katrina Merzvinska

  Par to “gaiteņos” tiek spriests jau vismaz gadus 4. Tik ilgi, kamēr kāds no ta nesāks gūt reāli kkadu labumu tajos gaiteņos, nekas nenotiks.
  Faktu, ka tas izskaustu pelēko tirgu, neviens vēra neņem un neņems.
 • S

  S

  Piekrītu, ka nodoklis samazināts tiešām Latvijā ražotai produkcijai, nevis "raksturigai", bet to noteikt valsts iestādēm (PVD, muitai, pašvaldībām...) ir slinkums vai nav izdevīgi mums (ne)zināmu iemeslu dēļ.Tas būtu tiešām atbalsts gan ražotājam, gan pircējiem.
 • Garāmejot

  Garāmejot

  Privātā biznesa uzņēmēji ražo pārtiku un to realizē privātā biznesa lielveikalos , bet par ieņemto peļņu atskaita valstij attiecīgu nodokli . PVN apmaksā pircējs , tātad to darām mēs visi - Kāpēc ? Mēs pērkam sev pārtiku par kuru visas biznesa struktūras ir nomaksājušas ienākuma nodokli , bet valsts uzliek pircējam PVN maksāt ?! Iedzīvotājiem ir nauda , kuru iegūstot , tie ir samaksāju ienākuma nodokli , tad kāpēc mums ir jāmaksā vēl papildus PVN , ja ražotāji , pārdevēji un pircēji valstij ir nomaksājuši visus ienākuma nodokļus ?! Vai tirgū arī ir PVN ? Valstij nav naudas un tāpēc ir PVN ? Kāpēc tad valsts neveido valsts uzņēmumus , kuri ar biznesa darbību Pelnītu naudu , nevis saņemtu tikai nodokļus un pēc tam vēl no cilvēkiem papildus to PVN ?! Es nesaprotu , kāpēc ir PVN , ja visi maksā nodokļus .
 • Linda Merzvinska

  Linda Merzvinska

  Bet jēga maza, jo cena jau nav mainījusies ne augļiem ne dārzeņiem 🤷‍♀️
 • Kintija Barisa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!