Vitenbergs: Cēsis ir inovatīvas investīciju vides paraugs reģionālajām pašvaldībām

2 komentāri
Vitenbergs: Cēsis ir inovatīvas investīciju vides paraugs reģionālajām pašvaldībām
ZANE BITERE, LETA

Cēsu novada paveiktais investīcijām pievilcīgas vides, pilsētas infrastruktūras un tēla, kas veicinātu jaunu biznesu un ģimeņu pārcelšanos no lielajām pilsētām, attīstīšanā, ir inovatīvs paraugs reģionālajām pašvaldībām, piektdien vizītes laikā Cēsīs pauda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).

Ekonomikas ministrijā (EM) informēja, ka vizītes laikā ministrs kopā ar EM valsts sekretāru Edmundu Valanti un Latvijas Investīciju attīstības aģentūras direktoru Kasparu Rožkalnu tikās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu (JV). Puses pārrunāja reģiona īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, atbalstu uzņēmumiem. Tāpat ar Amatas, Līgatnes, Jaunpiebalgas, Pārgaujas, Priekuļu un Vecpiebalgas pašvaldību vadītājiem tika pārspriesta nākamgad gaidāmā administratīvi teritoriālā reforma un tās ietekme uz topošā apvienotā Cēsu novada attīstību.

Ministrs teica, ka nav daudz pašvaldību, kas domātu un plānotu savu attīstību tālāk par atsevišķiem pilsētvides objektiem. Pēc viņa sacītā, Cēsu drosme kandidēt uz Eiropas Kultūras galvaspilsētas statusu 2027.gadā, dzīvojamā fonda attīstīšana kopā ar privāto sektoru, digitālās ekonomikas un radošo industriju spēlētāju piesaiste un iedzīvotāju izglītošana datu analīzes pamatos, ko papildinās Cēsu industriālais parks un Kosmosa izziņas centrs, Cēsis patlaban ievieto Latvijas investīciju topa augšgalā.

“Cēsīm ir būtiski turpināt veidot dažādu un pielāgoties spējīgu ekonomiku – no atsevišķiem radošajiem profesionāļiem līdz apjomīgiem Baltijas mēroga ražojošajiem uzņēmumiem – lai globālās pasaules izaicinājumi mūs satricinātu mazāk, kā arī turpināt attīstīt pieejamu īres dzīvokļu fondu mājokļa jautājuma risināšanai, un valsts atbalsts tam ir ļoti būtisks,” norādīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Tāpat ministrs viesojās radošo industriju un kopstrādes centrā “SKOLA6”, tikās ar Cēsu novada uzņēmumu pārstāvjiem, kā arī apmeklēja datu tehnoloģiju uzņēmuma “Squalio” datu laboratoriju, topošo AS “Siguldas būvmeistars” īres daudzdzīvokļu māju rajona būvlaukumu Saules ielā, lielāko alus ražotāju Latvijā “Cēsu alus” un Vides risinājumu institūtu.

Cēsu uzņēmēji, tiekoties ar ministrijas delegāciju, kā valstiski risināmus jautājumus minēja obligātās iepirkuma komponentes (OIK) radītos apgrūtinājumus ražojošajiem uzņēmējiem, ēnu ekonomikas īpatsvaru apkalpojošajā sfērā, kas ļoti kropļo biznesu, darbaspēka pieejamību un sociālo aizsardzību.

Tāpat tika akcentēta nepieciešamība pēc valsts garantiju atbalsta tiem uzņēmējiem, kas risina mājokļu pieejamības jautājumu ārpus Rīgas un Pierīgas teritorijām.

LETA jau ziņoja, ka ekonomikas ministrs piektdien dodas reģionālajā vizītē uz Cēsīm, lai ar novada uzņēmējiem un pilsētas vadību pārrunātu uzņēmējdarbības aktuālos jautājumus, kā arī diskutētu par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm un valsts atbalstu ekonomiskās aktivitātes palielināšanai Vidzemes reģionā.