Viss, kas Tev jāzina par 2015. gada budžetu

2 komentāri

Nākamā gada budžets jau nodēvēts par ”nacionālās drošības budžetu”, un zināms, ka izdevumi 2015. gadā plānoti lielāki par ieņēmumiem. Visus svarīgākos faktus, kas tev jāzina par nākamā gada budžetu, apkopojušas LNT Ziņas. Uzzini arī tu, kur tiks tērēta tava nauda!

Ja paraugāmies uz valsts budžeta skaitļiem trīs gadu griezumā, tad redzams, ka tie pamazām aug – ar katru gadu lielāki kļūst gan valsts budžeta ieņēmumi, gan izdevumi. Ja pērn tie bija attiecīgi 6,7 un 6,9 miljardi eiro, nākamgad šie skaitļi attiecīgi būs 7,3 miljardi un 7,5 miljardi eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamā gada budžetu politiķi jau nodēvējuši par sociālās un nacionālās drošības budžetu. Ja runā par lielākajām papildu summām, ko ministrijas saņems no Valsts budžeta līdzekļiem, tad tā ir Zemkopības, Veselības un Aizsardzības ministrija. Zemkopības ministrija šos papildu līdzekļus tērēs gan lauksaimnieku valsts atbalstam, gan investīciju veicināšanai lauksaimniecībā; Veselības ministrija – veselības aprūpes pakalpojumu rindu samazināšanai un reģionālās pieejamības uzlabošanai. Aizsardzības ministrija – gan sabiedroto klātbūtnes nodrošināšanai, gan zemessardzes attīstībai un gaisa telpas novērošanai.

Ja atskatāmies mazliet pagātnē – šā, 2014. gada budžetu politiķi pirms gada dēvēja par ”izaugsmes budžetu”, bet pērn, 2013. gadā, valstī bija ”attīstības budžets”. Attiecīgi šā gada prioritātes bija sabiedrības ienākumu nevienlīdzības mazināšana, pasākumi cīņai ar ēnu ekonomiku, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošana. Savukārt pērn, kad valstī bija tā dēvētais ”attīstības budžets”, galvenās prioritātes bija ekonomikas attīstība, demogrāfiskās situācijas uzlabošana un atalgojuma palielināšana noteiktām sabiedriskajā sektorā strādājošo kategorijām.

Lai papildinātu 2015. gada budžetu, Saeimas deputāti iesnieguši aptuveni 460 priekšlikumus. Pērn to bija krietni vairāk – tika iesniegti vairāk nekā 820 priekšlikumi. Savukārt vēl pirms gada – vairāk nekā 500 priekšlikumi. Jāteic, ka šā gada valsts budžeta pieņemšana Saeimai prasīja 17 stundas, tas tika pieņemts vienos naktī, bet par 2013. gada budžetu deputāti lēma 12 stundas. Redzēs, kā veiksies šodien.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl