Viss, kas līdz šim zināms par 2018. gada budžetu, ko konceptuāli atbalstījusi Saeima

1 komentārs

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi nākamā gada valsts budžeta projektu. Ieņēmumi 2018. gadā plānoti 8,75 miljardi eiro, bet izdevumi – par 200 miljoniem lielāki, tātad – ar deficītu.

Lielākais pieaugums nākamgad sagaida veselības nozari, kurai atvēlēti 235 miljoni eiro. Otrajā vietā – ar  126,8 miljoniem eiro – aizsardzības nozare. Te summas augušas, lai sasniegtu NATO pieprasītos 2% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz mēneša beigām deputāti var iesniegt priekšlikumus budžeta uzlabošanai, un var gadīties dažādi pārsteigumi.

Jānis Vucāns
SAEIMAS BUDŽETA UN FINANŠU KOMISIJAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS (ZZS)

Raizes raisa vismaz viens no jaunajiem likumprojektiem, radošo personu atbalsta likums, tur nāksies iespringt, lai tas aiziet kvalitatīvi, kas attiecas uz pašu budžetu, lielās līnijās nekas nemainīsies, jāsagaida jautājumi, piemēram, tiesneša algas, kas būs šodien, kas var ietekmēt budžeta skaitļus.

Budžeta projektu atbalstīja 56 deputāti, bet pret bija 39 parlamentārieši. Opozīcija sūdzas, ka bēdīgi slavenās sauktās deputātu kvotas, proti, iespēju koalīcijas deputātiem nelielas naudas summas novirzīt paša izraudzītam projektam, noslēptas dažādās budžeta sadaļās.

Opozicionāri uzskata, ka nepietiekami līdzekļi atvēlēti ceļu remontiem. Kritizēts fakts, ka augošās ekonomikas laikā budžets tiek veidots ar deficītu, 1% no IKP.

Premjers kritiku noraida un akcentē, ka budžeta apstiprināšana šoreiz notikusi krietni racionālāk un mierīgāk, jo nodokļu izmaiņas apstiprinātas jau vasarā.

TOP komentāri

  • Edvīns Lukaševičs-Lācis
    +1 +1 0

    Edvīns Lukaševičs-Lācis

    Viss kas zināms ir tas , ka sevi viņi neapdalīs. Mums noteikti ka būs sūdi...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl