Viss, kas līdz šim zināms par 2018. gada budžetu, ko konceptuāli atbalstījusi Saeima

1 komentārs
Viss, kas līdz šim zināms par 2018. gada budžetu, ko konceptuāli atbalstījusi Saeima
Nora Krevneva / f64

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi nākamā gada valsts budžeta projektu. Ieņēmumi 2018. gadā plānoti 8,75 miljardi eiro, bet izdevumi – par 200 miljoniem lielāki, tātad – ar deficītu.

Lielākais pieaugums nākamgad sagaida veselības nozari, kurai atvēlēti 235 miljoni eiro. Otrajā vietā – ar  126,8 miljoniem eiro – aizsardzības nozare. Te summas augušas, lai sasniegtu NATO pieprasītos 2% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Līdz mēneša beigām deputāti var iesniegt priekšlikumus budžeta uzlabošanai, un var gadīties dažādi pārsteigumi.

Jānis Vucāns
SAEIMAS BUDŽETA UN FINANŠU KOMISIJAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS (ZZS)

Raizes raisa vismaz viens no jaunajiem likumprojektiem, radošo personu atbalsta likums, tur nāksies iespringt, lai tas aiziet kvalitatīvi, kas attiecas uz pašu budžetu, lielās līnijās nekas nemainīsies, jāsagaida jautājumi, piemēram, tiesneša algas, kas būs šodien, kas var ietekmēt budžeta skaitļus.

Budžeta projektu atbalstīja 56 deputāti, bet pret bija 39 parlamentārieši. Opozīcija sūdzas, ka bēdīgi slavenās sauktās deputātu kvotas, proti, iespēju koalīcijas deputātiem nelielas naudas summas novirzīt paša izraudzītam projektam, noslēptas dažādās budžeta sadaļās.

Opozicionāri uzskata, ka nepietiekami līdzekļi atvēlēti ceļu remontiem. Kritizēts fakts, ka augošās ekonomikas laikā budžets tiek veidots ar deficītu, 1% no IKP.

Premjers kritiku noraida un akcentē, ka budžeta apstiprināšana šoreiz notikusi krietni racionālāk un mierīgāk, jo nodokļu izmaiņas apstiprinātas jau vasarā.

TOP komentāri

  • Edvīns Lukaševičs-Lācis
    +1 +1 0

    Edvīns Lukaševičs-Lācis

    Viss kas zināms ir tas , ka sevi viņi neapdalīs. Mums noteikti ka būs sūdi...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl