Vilnītis: Krīzes dēļ atsevišķi tekstilnozares un tūrisma uzņēmumi Liepājā slēguši savu darbību

1 komentārs

Covid-19 krīzes dēļ ir atsevišķi tekstilnozares un tūrisma uzņēmumi Liepājā slēguši darbību, taču lielos uzņēmumus krīze nav skārusi, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Vilnītis informēja, ka “Lauma Fabrics” un “Lauma Lingerie” turpina strādāt, vienlaikus akcentējot, ka uzņēmums “Lauma Lingerie” nupat pilnībā atjaunojis darbību. Taču darbību pārtraukuši vairāki mazie tekstilnozares uzņēmumi.

“Mums kopumā tekstilnozarē bija daudz mazo uzņēmumu, strādāja aptuveni 80 uzņēmumu. Iespējams, šis laiks kādam ir licis pārvērtēt savu darbību un izbeigt, taču šādu ir mazākums, ir daudz uzņēmumu, kas savu apjomu ir noturējuši un pavairojuši. Priecē, ka šajā situācijā ir uzņēmumi, kas mācējuši pārdod savus pakalpojumus,” norādīja Vilnītis.

Tāpat Vilnītis pauda, ka valsts finansiālais atbalsts krīzes laikā ir bijis nepietiekams.

“Ja mēs runājam par Covid-19 laiku, tad es teiktu, ka valsts kopumā ir strādājusi labi, tādā izpratnē, ka lēmumi pieņemti elastīgi un ātri. Netika gaidīts ilgs laiks un smagnēji, līdz ar to šo palīdzību esam saņēmuši. Ja mēs runājam par lēmumu pieņemšanu. Ja runājam par finansēm un naudu, tad diemžēl un joprojām viss balstās uz pašvaldības naudu, ar atsevišķiem izņēmumiem, piemēram, brīvpusdienas vai pārtikas kartes vai pārtikas pakas. Šeit Izglītības ministrija savu finansējuma daļu atstāja,” teica Vilnītis.

“Taču, piemēram, olimpiskie centri, teātris, koncertzāle “Lielais Dzintars” joprojām ir bez valsts atbalsta. Lidostas darbība tiek uzturēta ar visiem zaudējumiem joprojām par pašvaldības naudu,” turpina Vilnītis.

Liepājas mērs norāda, ka pašvaldība vairākkārt lūgusi palīdzību Finanšu ministrijā un Satiksmes ministrijā palīdzību, taču pagaidām atbalsts neesot saņemts.