Vilks ASV tiksies ar pasaules ekonomikas smagsvariem

Komentāri
Vilks ASV tiksies ar pasaules ekonomikas smagsvariem
Finanšu ministrs Andris Vilks (Foto: LETA)

No otrdienas, 7. oktobra, līdz nedēļas nogalei Latvijas finanšu ministrs Andris Vilks vizītē ASV tiksies ar Pasaules bankas, Starptautiskā valūtas fonda (SVF) pārstāvjiem, kā arī ASV politiķiem un uzņēmējiem. Tikšanās laikā tiks runāts par ASV investīciju palielināšanu Latvijā, kā arī par Ukrainas krīzes ietekmi uz Latvijas ekonomiku.

Vizītes laikā A. Vilkam tiek plānotas vairākas tikšanās ar reitingu aģentūrām ”Moody’s” un ”Standard&Poor’s”, investīciju banku, kā arī ar dažādu starptautisko institūciju amatpersonām, tostarp ar SVF un Pasaules bankas vadību.

Tāpat notiks tikšanās ar ASV Valsts departamenta valsts sekretāra vietnieci Mariju Jovanoviču. Ar viņu tiks apspriesti jautājumi par Krievijas-Ukrainas konflikta ietekmi uz Latvijas ekonomiku, kā arī Latvijas izaugsmes iespējām.

Latvijas valdības nostāja sadarbībai ar ASV šobrīd ir, ka šīs valsts investīcijas mūsu valstij ir svarīgas, lai stiprinātu drošību un sekmētu uzņēmējdarbību.

Pēdējā laikā Latvijas augstākā līmeņa politiķi tikušies ar ASV atbildīgām amatpersonām un investoriem, lai runātu arī par gāzes piegādēm, par Latvijas gāzes akciju iegādi un citiem finanšu risinājumiem.

Lasi vēl