76 komentāri

Latvijas valsts simtgade tiks sagaidīta uz strauja ekonomiskā izaugsmes viļņa, kas varētu turpināties trīs gadus. Šādas optimistiskas prognozes pauž ekonomikas eksperti un par tautsaimniecību atbildīgie politiķi.

Izrāviens saistīts ar labvēlīgiem notikumiem pasaulē, kā arī Eiropas fondu miljardu ieplūšanu. Tas arī nodrošinās jūtamu labklājības pieaugumu. Pēc dažādām aplēsēm, ap valsts simtgades svinību laiku vai nedaudz vēlāk vidējā alga Latvijā varētu pārsniegt 1000 eiro robežu.

Šā gada 2. ceturksnī Latvijas iekšzemes kopprodukta izaugsmes temps pārsniedza 4%. Tas ir jau otrais ceturksnis, kad ekonomika augusi tik strauji. Šobrīd viss liecina, ka nav sasniegti griesti un labie laiki tautsaimniecībā turpināsies vēl gadus trīs.

Augošo labklājību nodrošina vairāku pozitīvu apstākļu kopums: labvēlīga situācija pasaules tirgos, kas paver plašas iespējas mūs eksportētājiem, Eiropas Savienības fondu miljardu ilgi gaidīta ieplūšana tautsaimniecībā, kā arī augošs iekšējais patēriņš un investīcijas. Cilvēki un bankas ir atmetuši piesardzību, kas pavadīja ekonomisko krīzi. Tiek gaidīta hipotekāro kredītu tirgus attīstība, kam sekos nekustamā īpašuma tirgus uzplaukums.

Ekonomikas izaugsme ir pozitīva ziņa arī politiķiem. Šā gada valsts budžets tika veidots, prognozējot, ka ekonomika augs ar 3,5% ātrumu. Jau tagad skaidrs, ka prognozi vajadzēs pārskatīt uz augšu, kas nozīmē, ka uz valsts simtgadi un gaidāmajām Saeimas velēšanām būs vairāk līdzekļu, ko sadalīt dažādām vajadzībām.

Ekonomikas ministrs prognozē, drīz pēc valsts simtgades svinībām, vidējai algai Latvijā vajadzētu pārsniegt 1000 eiro robežu.

TOP komentāri

 • Valda LV
  +31 +31 0

  Valda LV

  Tātad valdībai un deputātiem gaidāma kārtējais algas pielikums? Nuja, ar tādu algu jau nabadziņi nevar izdzīvot mēnesi... ne ar sabiedrisko transportu braukt, ne prastos veikalos pienu nopirkt...
 • Kārlis Vilcēns
  +27 +27 0

  Kārlis Vilcēns

  Uz politiķu algu palielināšanas rēķina VIDĒJĀ alga pamazām tuvojas 1000eur 😎
 • Endijs Maļinovskis
  +20 +20 0

  Endijs Maļinovskis

  Komunistu vadītā valstī?' Kur pie varas ir personas ar savtīgiem.nolūkiem?'😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl