VID tomēr neslēgs līgumu ar “Alpha Baltic Media”, kuras vadītājam pārmesti nodokļu parādi citos uzņēmumos 

Pievienot komentāru

Reaģējot uz pārmetumiem, ka iepirkumā par uzvarētāju atzīts uzņēmējs, kas kritizēts par lieliem nodokļu parādiem, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme nolēmusi neslēgt līgumu un atkārtotu iepirkumu nerīkot.

Februārī VID iepirkumā informatīvai kampaņai par nodokļu reformu uzvarēja kompānija ”Alpha Baltic Media”. Šī izvēle pārsteigusi Latvijas reklāmas asociāciju, jo šī iepirkumā uzvarējušās kompānijas ”Alpha Baltic Media” vadītāja, reklāmas jomā labi pazīstamā uzņēmēja Laura Špillera citi uzņēmumi esot parādā valstij vairāk nekā pusmiljonu eiro. Uzņēmējs gan pārmetumus kategoriski noraidīja.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pēc iepirkuma izvērtēšanas konstatēja, ka iepirkumu komisija rīkojusies atbilstoši likumam. Tomēr viņa vienlaikus konstatēja, ka ievērojot notikumus ap 1. martu, kad iedzīvotāji jau aktīvi sniedz gada ienākumu deklarācijas,informēšanas pasākums kļuvis bezjēdzīgs.

”Esmu nolēmusi, ka šāds līgums netiks slēgts un līdzekļi tiks novirzīti citiem mērķiem,” tā Ieva Jaunzeme. Turklāt VID vadītāja rosinās izmaiņas likumos, lai šādās situācijās, kad iepirkumos uzvar uzņēmēji ar nodokļu parādiem, nenonāktu proti, viņa aicinās Finanšu ministriju stiprināt normu un paredzēt lielāku valdes locekļu atbildību.

LNT jau vēstīja, ka Latvijas Reklāmas asociācija izplatījusi publisku vēstuli, kurā pausts sašutums, ka konkursā uzvarējis uzņēmums, kura īpašnieks, valdes loceklis un patiesā labuma guvējs Lauris Špillers ir saistīts ar virkni uzņēmumu (SIA “Serviod”, SIA “Baltic Media” un SIA “Medialead group”), kuri vēl februāra sākumā bija parādā valstij vairāk nekā 607 tūkstošus eiro.

”Alpha Baltic Media” pašam nodokļu parādu neesot un iepirkuma nosacījumiem tas formāli atbilstot, taču reklāmas asociācija apšaubīja, vai VID iepirkumā izvirzīti pienācīgi kritēriji. “Jāpārskata kritēriji, pēc kuriem izvēlas iepirkumos uzvarētājus, jo nevar būt tā, ka tirgum tiek dots signāls – tas nekas, ka parādi, nodibinot jaunu uzņēmumu, tu vari visu sākt no sākuma un piedalīties sacensībā par publiskiem līdzekļiem,” norādīja LRA valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa.