VID skaidro, kā rīkoties, lai turpmāk neveidojas nodokļu parāds

78 komentāri
VID skaidro, kā rīkoties, lai turpmāk neveidojas nodokļu parāds
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Kopš piektdienas, 1. marta, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāka pieņemt iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas par 2018. gadu. 

Iepriekš jau vēstīts, ka piektdien puse no 1561 iedzīvotāja, kuri saņēma VID konsultāciju pa telefonu, interesējās, kāpēc radusies nodokļu piemaksa jeb – kāpēc budžetā jāpiemaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Laikā, kad cilvēki deklarācijās redz savas nodokļu piemaksas vai pārmaksas, svarīgi zināt, kā tās veidojas, norāda VID un piedāvā noskatīties video, kurā skaidro – ko nozīmē VID prognozētais neapliekamais minimums un kā novērst, lai turpmāk neveidojas piemaksa.

Vienlaikus VID sniedz padomu deklarāciju iesniedzējiem, – lai samazinātu izveidojušos piemaksu, deklarācijai jāpievieno attaisnotie izdevumi par pagājušajiem gadiem (medicīnas un izglītības čeki).

Video: VID skaidro, kā novērst, lai turpmāk neveidojas piemaksa jeb nodokļu parāds

Iepriekš vēstīts, ka pirmajās trijās dienās iedzīvotāji VID iesnieguši vairāk nekā 230 000 gada ienākumu deklarāciju.

Savukārt piektdien, 1. martā, VID sāka pieņemt gada ienākumu deklarācijas par 2018. gadu. EDS lietotāju aktivitāte sākās jau no pusnakts, proti, pirmajās 15 minūtēs pēc pusnakts EDS tika reģistrēti vairāk nekā 26 000 vienlaicīgu pieslēgumu, taču lielākā aktivitāte bija vērojama dienas pirmajā pusē, kad 38 000 lietotāju vienlaicīgi centās iesniegt deklarācijas EDS.

Salīdzinot ar 2018. gadu, tas ir aptuveni četras reizes lielāks vienlaicīgi pieslēgušos lietotāju skaits.

Cilvēku ieraksti vietnē ”Twitter” liecināja, ka vairumam VID EDS noslodzes dēļ neizdodas iesniegt deklarāciju. Savukārt vēl citi pauda sašutumu par izveidojušos nodokļu parādu.

Lai neradītu sistēmas traucējumus, VID ierobežoja gada ienākumu deklarācijas iesniedzēju skaitu.

VID, komentējot likstas ar EDS darbību, uzsvēra, ka vienas dienas dēļ dienests nevarot veikt nesamērīgas investīcijas.

Apkopojot pirmajā dienā pieejamo informāciju, VID atzina, ka katrs otrais pa telefonu konsultētais iedzīvotājs jautājis par nodokļu parādu.

VID atgādina, ka 1. marts ir tikai deklarācijas iesniegšanas datuma sākums un pat tie iedzīvotāji, kuriem deklarācija par 2018. gadu jāiesniedz obligāti, to var izdarīt līdz pat 2019. gada 1. jūnijam ieskaitot. Savukārt tie iedzīvotāji, kuri vēlas tikai atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par ārstniecību, izglītību u.c. attaisnotajiem izdevumiem, deklarāciju par 2018. gadu var iesniegt visa 2019. gada laikā, kā arī vēl divus ar pusi gadus pēc tam, proti, līdz pat 2022. gada 16. jūnijam.

Plašāka informācija un pamācības, kā iesniegt gada ienākumu deklarāciju, pieejamas VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā ”Gada ienākumu deklarācija 2018”. Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, vērsties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, vai arī uzdot jautājumus rakstiski VID tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”.

78 komentāri