VID sācis akciju, lai cīnītos pret kases aparātu shēmām. Ekonomistu domas par tās lietderību dalās

0 Komentāru
VID sācis akciju, lai cīnītos pret kases aparātu shēmām. Ekonomistu domas par tās lietderību dalās
Foto: LETA

Iedzīvotājus aicina savu pirkumu čekus nodot Valsts ieņēmumu dienestam. Šādā veidā nodokļu iekasētāji vēlas cīnīties pret veikalu un pakalpojumu sniedzēju krāpniecības shēmām nolūkā izvairīties no nodokļu maksāšanas. Vai iedzīvotāji Valsts ieņēmumu dienesta akcijā būtu gatavi iesaistīties?

Veikalā izsniegts čeks vēl nenozīmē, ka par pirkumu tiešām nomaksāti nodokļi. Ļaunprātīgi iejaucoties veikala kases aparāta darbībā, pirkums no uzņēmuma grāmatvedības var izgaist un vienīgais apliecinājums par notikušo darījumu ir čeks. Lai cīnītos pret šādām shēmām, Valsts ieņēmumu dienests sācis akciju “Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim!”, kurā aicina dienesta filiālēs nodot savu pirkumu čekus vai kvītis.

Ieņēmumu dienestā sola izskatīt visus čekus. Ja par kādu uzņēmumu būs aizdomas, tad VID uz to dotos pārbaudē. Šādā gadījumā tieši čeks var būt pierādījums, ka notiek izvairīšanās no nodokļu maksāšanas. Dienas vidū VID galvenajā ēkā gan bija atstāts tikai viens čeks. Vairums uzrunāto iedzīvotāju LNT ziņām atzina, ka viņiem nebūs laika vest savus čekus uz Valsts ieņēmumu dienestu.

Par akcijas lietderību atšķiras arī ekspertu viedokļi. Ekonomists Pēteris Strautiņš sociālajā tīklā Twitter izsakās pozitīvi, tikmēr cits ekonomists un bijušais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis ir krietni skeptiskāks. “Domāt, ka iedzīvotāji ar čekiem dosies uz VID apkalpošanas centriem, lai palīdzētu cīņa ar ēnu ekonomiku, ir vājprātīgi,” citēts Dombrovskis.

Tiem, kuri nevēlas mērot ceļu līdz Valsts ieņēmumu dienestam, ir iespēja uz e-pasta adresi [email protected] čeka vai kvīts fotogrāfiju nosūtīt elektroniski. Akciju plānots turpināt līdz gada beigām, pēc tam paredzēts izvērtēt sasniegtos rezultātus un dienesta kapacitāti šādu metodi turpināt.

Skaties video:

0 Komentāru