VID par attaisnotajiem izdevumiem iedzīvotājiem jau atmaksājis vairāk nekā 12 miljonus eiro

0 Komentāru
VID par attaisnotajiem izdevumiem iedzīvotājiem jau atmaksājis vairāk nekā 12 miljonus eiro
F64

Laika posmā no 1. līdz 13. martam Valsts ieņēmumu dienestā (VID) pavisam ir saņemtas 323 411 deklarācijas, un kopējā par attaisnotajiem izdevumiem atmaksātā nodokļa summa ir 12 790 000 eiro, informē VID.

Kopš 1. martā sākās brīvprātīga gada ienākumu deklarāciju iesniegšana VID, saņemto gada ienākumu deklarāciju skaits jau sasniedzis trešdaļu no visām 2017. gadā iesniegtajām deklarācijām. VID prognozē, ka kopumā šā gada laikā gada ienākumu deklarācijas varētu iesniegt līdz pat 1 000 000 iedzīvotāju.

Šobrīd proporcionāli kopējo gada ienākumu deklarāciju skaitam visvairāk iesniegto deklarāciju ir saņemts par veiktajām iemaksām privātajos pensiju fondos vai veiktajiem apdrošināšanas prēmiju maksājumiem atbilstoši dzīvības apdrošināšanas līgumam (ar līdzekļu uzkrāšanu). Kā arī liela nodokļu maksātāju daļa vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli par taksācijas gada laikā neizmantoto gada diferencēto neapliekamo minimumu vai atvieglojumiem. Lai nodrošinātu šo deklarāciju ātrāku izskatīšanu, VID ir ieviesis automātisku pārbaudi.

VID saņemto deklarāciju skaits dienā svārstās no 10 000 līdz 25000. 93% iedzīvotāju šogad izvēlējušies iesniegt gada ienākumu deklarācijas elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Atlikušie 7% nodokļu maksātāju deklarācijas ir iesnieguši papīra formātā gan VID klientu apkalpošanas centros, gan Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC), gan atsūtot pa pastu. Visaktīvākie deklarāciju iesniedzēji ir Rīgā un Rīgas rajonā, kam seko Liepājas, Jelgavas un Daugavpils iedzīvotāji.

Jāatzīmē arī, ka līdz šā gada 11. martam ir saņemti aptuveni 20 000 pašu iedzīvotāju precizētu deklarāciju. Precizējot deklarācijas, iedzīvotāji galvenokārt pievieno iepriekš noklīdušos attaisnojuma dokumentus par ārstniecības pakalpojumiem. VID vērš uzmanību, ka, precizējot deklarāciju, atmaksas termiņš tiek skaitīts no precizētās deklarācijas iesniegšanas dienas.

Nodokļa pārmaksas summa tiek ieskaitīta personas norādītajā kontā trīs mēnešu laikā no deklarācijas iesniegšanas brīža, ja VID vai personai, kura deklarāciju iesniedz, nerodas nepieciešamība precizēt tajā norādītos datus.

VID atgādina, ka atgūt pārmaksāto ienākuma nodokļa daļu var personas, kuras iepriekšējos gados ir maksājušas iedzīvotāju ienākuma nodokli, piemēram, no algas vai pensijas. Tāpat VID norāda, ka visērtāk iesniegt gada ienākumu deklarāciju ir, izmantojot VID EDS. Savukārt čeku krāšanai rekomendē izmantot bezmaksas mobilo aplikāciju “Attaisnotie izdevumi”, kura ir piemērota visu viedtālruņu modeļiem.

Plašāka informācija par brīvprātīgu deklarācijas iesniegšanu ir pieejama VID mājaslapā sadaļā “Gada ienākumu deklarācija“. Jautājumu un neskaidrību gadījumā VID aicina iedzīvotājus zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, vai uzdot jautājumus ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, vai rakstiski VID mājaslapā “Sazinies ar mums” vai arī VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā.

0 Komentāru