VID pagarina obligāto gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas termiņu

Pievienot komentāru
VID pagarina obligāto gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas termiņu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Joprojām lielai sabiedrības daļai ir grūtības pieņemt un izprast vērienīgās izmaiņas nodokļu jomā, tāpēc Valsts ieņēmumu dienests  (VID) pagarinājis obligāto gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas termiņu līdz 9. jūnijam ieskaitot, LNT ziņas informēja VID.

No šā gada obligāti gada ienākumu deklarācijas ir jāiesniedz arī tiem iedzīvotājiem, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu ir radusies iedzīvotāju ienākuma nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā. Aktīvā iedzīvotāju interese un būtiskās rindas klientu apkalpošanas centros liecina, ka joprojām ir pietiekami liela sabiedrības daļa, kas vēlas, taču nav paguvusi aizpildīt gada ienākumu deklarāciju, norādīja VID. Dienests pieļauj, ka, visticamāk, tas saistīts ar vērienīgajām izmaiņām nodokļu jomā, kas stājās spēkā šogad nodokļu reformas ietvaros. Apzinot un izprotot situāciju, VID vēlas pēc iespējas mazināt laiku, kas, novēloti iesniedzot deklarāciju klātienē, varētu būt jāpavada gaidot.

Ja personas kopējie gada ienākumi pārsniedz 55 000 eiro, deklarācija obligāti jāiesniedz līdz šā gada 1. jūlijam. Ir noteikts personu loks, kas nodokļa starpību valsts budžetā varēs iemaksāt vēlāk. Proti, 2018. un 2019. gada ienākumu deklarācijā aprēķinātās nodokļa samaksas termiņš tiks atlikts līdz 2020. gada 1. decembrim tām personām, kuru ar nodokli apliekamie gada ienākumi, kas saņemti Latvijā, pērn nepārsniedza 55 000 eiro, bet 2019. gadā – 62 800 eiro.

VID atgādina, ka budžetā maksājamo summu var mazināt, iesniedzot čekus par attaisnotajiem izdevumiem. Turklāt,  ja persona, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2018. gadu un turpmākajiem gadiem, konstatē, ka aprēķinātā nodokļa piemaksas summa nepārsniedz vienu eiro, to neuzskata par nodokļa parādu un valsts budžetā tā nav jāiemaksā. VID aicina ikvienu nodokļu maksātāju iesniegt deklarāciju elektroniski, izmantojot VID EDS, jo tas ir daudz ērtāk, ātrāk un vienkāršāk.