VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu populāros ēdināšanas uzņēmumos

3 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nosūtījis prokuratūrai lietu kriminālvajāšanas uzsākšanai saistībā ar aplokšņu algu maksāšanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos.

Dienests neatklāj, pret kuru firmu sākts kriminālprocess, taču, domājams, ka runa ir par restorāniem “Tokyo City”.

Kriminālprocess sākts pret divām personām – restorānu vadītājiem – par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tādējādi nodarot kaitējumu valsts budžetam. Pierādījumi gūti par 2017.gada aprīli – decembri.

“Ir aprēķināts, ka valstij nodarīts kaitējums ir vairāk nekā 20 000 eiro. Aplokšņu algas tika izmaksātas, ko mēs konstatējām, bija pusgads. Tika nopratināti vairāk nekā 100 esošie un bijušie darbinieki. Aplokšņu algas tika izmaksātas 26 darbiniekiem,” norāda VID Nodokļu un muitas policijas direktors Kaspars Podiņš.

VID neatklāj šā uzņēmuma nosaukumu, bet pasaka priekšā, ka liels nopelns pārkāpuma atklāšanā bijis žurnālistiem. Tas liek domāt, ka runa ir par restorānu ķēdi “Tokyo City”, par ko plaši ziņoja raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

“Tokyo City” restorāni iepriekš piederēja trim uzņēmumiem “Resto Court”, “Restograd” un “Stollons” – tie visi aizvadītajā rudenī beiguši saimniecisko darbību, turklāt paliekot valstij parādā. Ar šo uzņēmumu pārstāvi Dmitriju Tribuncovu dienas laikā neizdevās sazināties. Pašlaik uzņēmuma “Tokyo City” valdē ir Aleksandrs Drobats, kurš pārstāv grāmatvedības uzņēmumu “LBM management”. Dorbats TV3 Ziņām pastāstīja, ka viņam nav nekas zināms par VID rosināto kriminālvajāšanu un nevarot komentēt iepriekšējo pārstāvju darbības.

3 komentāri