1 komentārs
VID ķersies klāt apbedīšanas uzņēmumiem; konstatēta nodokļu nemaksāšana
Foto: smitty42/Flickr

Aptuveni 50% no apbedīšanas nozares uzņēmumiem neuzrāda nekādus ieņēmumus, pavēstījusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone. Turklāt ēnu ekonomikai šajā nozarē ir tendence pieaugt, secinājusi VID vadītāja, ziņo TV3 žurnālists Aigars Lazdiņš.

Šajā aprēķinā tika ņemts vērā mirušo cilvēku skaits valstī pērn, vidējās apbedīšanas pakalpojumu izmaksas, apbedīšanas izmaksu kopsumma, no kā atņem nozarē nodarbināto nodokļu maksātāju deklarēto apgrozījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā ēnu ekonomikas īpatsvars nozarē pērn varētu būt vismaz 5,45 miljoni eiro, aprēķinājis VID.

Latvijas Apbedītāju asociācijas vadītājs Edmunds Štreihfelds pauda, ka viņu iepriecina, ka VID pievēršas šai nozarei, jo to noteikti vajadzētu sakārtot. Viņš gan uzskata, ka situācija nemaz nav tik traģiska, kā to attēlo VID, tomēr atzīst arī to, ka ne visi apbedītāji ir absolūti godīgi. Asociācija uzskata, ka situāciju varētu palīdzēt risināt speciāla likuma pieņemšana, bet šāds likums jau iepriekš vairākkārt iestrēdzis birokrātijas gaiteņos. VID aktivitāte beidzot varētu dot dzinuli, lai šī joma tiktu sakārota.

VID pastiprināti interesēsies par līzingu un kredītu ņēmējiem

Plašāk par šo tematu uzzini šā vakara TV3 Ziņu izlaidumā!

TOP komentāri

  • ko par to domā forumā :
    +1 +1 0

    ko par to domā forumā :

    orakuls.forumotion.com/t165p100-ekonomikas-barometrs#252282

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl