VID izskaidro – kāpēc dažreiz citiem deklarācijas izskata ilgāk?

12 komentāri
VID izskaidro – kāpēc dažreiz citiem deklarācijas izskata ilgāk?
F64

Kopš 1. martā sākusies gada ienākumu deklarāciju iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) publicējies video, kurā skaidro, cik ilgi tiek izskatītas iesniegtās deklarācijas, kā arī atbild uz jautājumu  – kāpēc dažreiz deklarācijas izskata ilgāk.

Kā skaidro VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brikmane, gada ienākumu deklarācijas VID jāizskata trīs mēnešu laikā no deklarācijas iesniegšanas brīža. “Ja nodokļu maksātājs neprecīzi aizpilda deklarāciju, tas var paildzināt deklarācijas izskatīšanas ilgumu un nodokļu atmaksu,” skaidro Prusaka – Brikmane un min, ka deklarācijas izskatīšanas ilgums ir atkarīgs no informācijas apjoma, piemēram, no čeku daudzuma un kvalitātes no darba devēju iesniegtajiem paziņojumiem un nodokļu maksātāja citiem ienākumiem.

Deklarācijām, kurām nav nepieciešama papildu datu pārbaude vai datu salīdzināšana, VID atmaksu parasti veicot divu nedēļu laikā. Savukārt deklarācijas, kurām ir nepieciešama papildu pārbaude, datu salīdzināšana, izskata trīs mēnešu laikā un rindas kārtībā.

Video – VID skaidro gada ienākumu deklarāciju izskatīšanas procesu!

Jau vēstīts, ka sākusies gada ienākumu deklarāciju iesniegšana. 

12 komentāri