VID vadītāja jaunajai valdībai par valsts maciņu: jābūt ļoti pragmatiskiem

0 Komentāru
VID vadītāja jaunajai valdībai par valsts maciņu: jābūt ļoti pragmatiskiem
Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone. (Foto: LETA)

Lai arī nodokļu maksātāju skaits pieaug un samazinās ēnu ekonomika, kas dod cerību nākamgad arī nodokļos iekasēt vēl vairāk nekā šogad, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone jauno valdību aicina nepakļauties liekiem tērēšanas priekiem.

”Ja mēs paskatāmies, kas notiek ne tikai mums iekšienē, bet arī ārpolitikā, protams, mums ir jābūt ļoti pragmatiskiem. Labāk pēc tam sadalīt kaut ko, kas ir, teiksim, labāk veicies, nevis tagad sadalīt vairāk un pēc tam mēs vienkārši nebūsim to iekasējuši,” runājot par valsts budžetu nākamajam gadam sacīja, VID ģenerāldirektore.

Savukārt tas, cik daudz naudas tiek papildus iekasēts budžetā, apkarojot ēnu ekonomiku, īsti nav skaidrs.

Jaunās valdības prioritāte šogad būs 2015. gada valsts budžeta sagatavošana. Aizejošais finanšu ministrs Andris Vilks jau paudis satraukumu, ka ministriju pieprasītā papildu nauda teju 570 miljoni eiro – ir pārāk liela, jo tādas naudas budžetā nav.

Pie tā, cik daudz naudas un kam Latvijā tiks tērēts, jaunā valdība intensīvi sāks strādāt jau 8. novembrī un to darīs līdz decembrim, kad budžets tālāk tiks nodots apstiprināšanai Saeimā.

Vairāk nekā pērn – septiņus miljardus eiro šogad no nodokļu maksātājiem apņēmies iekasēt VID.

0 Komentāru