VID ģenerāldirektore: Aplokšņu algas veido 18% no ēnu ekonomikas

4 komentāri

Ēnu ekonomikas apkarošanā Valsts ieņēmumu dienests (VID) koncentrējas uz trīs galvenajām prioritātēm, – pievienotās vērtības nodokļa (PVN) shēmu izskaušana, aplokšņu algas un nereģistrētā saimnieciskā darbība, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Pēc viņas sacītā izriet, ka aplokšņu algas veido 18% ēnu ekonomikas apmēra. Jaunzeme atzīmēja, ka šis skaitlis samazinās, taču ne tik strauji kā VID vēlētos.

Tāpat samazinās arī nereģistrētā saimnieciskā darbība, taču tai ir tendence pieaugt tieši internetā, piebilda VID vadītāja.

“Aplokšņu algās mēs lēšam ir aptuveni 18%. Iet uz leju, bet varētu iet ātrāk uz leju. Samazinās tā daļa, kas ir saistīta ar nereģistrētu uzņēmējdarbību, bet pieaug tā, kas ir internetā. Mēs redzam, ka mums ir jābūt apsteidzošiem tieši internetā. Nav vairs tā, ka pārdod vienas zeķītes, tas jau ir rūpnieciskos apjomos,” norādīja Jaunzeme.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijā ēnu ekonomikas īpatsvars, pēc “SSE Riga” Ilgtspējīga biznesa centra pētījuma datiem, 2017. gadā bija 22% iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir par 1,3 procentpunktiem vairāk nekā 2016. gadā. Ēnu ekonomikas Latvijā būtiskākās komponentes ir aplokšņu algas, neuzrādītie ienākumi, kā arī neuzrādītie darbinieki. Dati par ēnu ekonomikas īpatsvaru 2018. gadā vēl nav apkopoti.

4 komentāri