VID: Gada ienākumu deklarāciju iesniedz rekordliels iedzīvotāju skaits

27 komentāri
VID: Gada ienākumu deklarāciju iesniedz rekordliels iedzīvotāju skaits
EDIJS PĀLENS, LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) jau no pusnakts novērota liela iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas aktivitāte, tomēr visintensīvāk veidlapas aizpildītas dienas pirmajā pusē.

VID līdz piektdienas plkst. 16.00 kopā iesniegtas 66 498 gada ienākumu deklarācijas, kas ir lielākais skaitlis pēdējos gados, tā norāda VID pārstāve Evita Teice-Mamaja. Arvien vairāk iedzīvotāju to izvēlas darīt elektroniski EDS saņemtas 65 673 deklarācijas, bet pārējās iesniegtas klātienē Rīgas klientu apkalpošanas nodaļā.

EDS lietotāju aktivitāte sākās jau no pusnakts, kad pirmajās 15 minūtēs sistēmā bija vairāk nekā 26 000 lietotāji, kas ir trīs reizes vairāk nekā pirms gada. Tomēr vislielākā aktivitāte bija vērojama dienas pirmajā pusē, kad 38 000 lietotāju vienlaicīgi centās iesniegt deklarācijas EDS.

Salīdzinot ar 2018. gadu, tas ir aptuveni četras reizes lielāks vienlaicīgi pieslēgušos lietotāju skaits.

Jau ziņots, ka cilvēku ieraksti vietnē ”Twitter” liecināja, ka vairumam VID EDS noslodzes dēļ neizdodas iesniegt deklarāciju. Savukārt vēl citi pauž sašutumu par izveidojušos nodokļu parādu.

Drīz vien VID atzina, ka tiek strādāts pie tā, lai atjaunotu EDS pilnvērtīgu darbību.

Lai neradītu sistēmas traucējumus, VID ierobežoja gada ienākumu deklarācijas iesniedzēju skaitu.

VID, komentējot likstas ar EDS darbību, uzsvēra, ka vienas dienas dēļ dienests nevarot veikt nesamērīgas investīcijas.

VID atgādina, ka 1. marts ir tikai deklarācijas iesniegšanas datuma sākums un pat tie iedzīvotāji, kuriem deklarācija par 2018. gadu jāiesniedz obligāti, to var izdarīt līdz pat 2019. gada 1. jūnijam ieskaitot. Savukārt tie iedzīvotāji, kuri vēlas tikai atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par ārstniecību, izglītību u.c. attaisnotajiem izdevumiem, deklarāciju par 2018. gadu var iesniegt visa 2019. gada laikā, kā arī vēl divus ar pusi gadus pēc tam, proti, līdz pat 2022. gada 16. jūnijam.

Plašāka informācija un pamācības, kā iesniegt gada ienākumu deklarāciju, pieejamas VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā ”Gada ienākumu deklarācija 2018”. Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, vērsties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, vai arī uzdot jautājumus rakstiski VID tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”.

27 komentāri