Valsts var neatgūt lielu daļu no Liepājas Metalurgam garantētā aizdevuma

7 komentāri
Valsts var neatgūt lielu daļu no Liepājas Metalurgam garantētā aizdevuma
Foto: LETA

Ja valsts būs spiesta vēlreiz pārdot Liepājas Metalurga ražotni, visticamāk, budžets neatgūs lielāko daļu no savulaik uzņēmumam galvotās summas, kas pārsniedz 60 miljonus. Tas izriet no ražotnes vērtējuma, ko pēc esošo uzņēmuma īpašnieku KVV grupas pasūtījuma veikuši auditori no Ukrainas. Sensitīvie dati parādījušies, dienu pirms valdībai jāpieņem smags lēmums, par to, vai sākt aizdevuma piedziņu, vai sniegt ukraiņu uzņēmējiem papildu valsts atbalstu.

KVV Liepājas Metalurga velmētavas dīkstāvē ir jau pāris mēnešus. Pagājušonedēļ uzņēmuma īpašnieki no Ukrainas paziņoja par ražotnes iekonservēšanu un 3/4 darbinieku atbrīvošanu.

Pēc Seska aplēsēm, Liepājas pilsētai tiešie zaudējumi no rūpnīcas slēgšanas ir pārdesmit tūkstoši eiro, tāpēc situācija neesot tik kritiska, turklāt KVV grupa sola atlaistajiem izmaksāt kopumā 800 000 eiro. Daudz nepatīkamāka situācija ir ar Valsts budžetu, kuram Liepājas Metalurga saimnieki ir parādā.

Tā kā bankas garantijas valsts jau realizējusi, vienīgā atlikusī ķīla ir pati rūpnīca un tajā esošās iekārtas, tostarp elektriskā krāsns. Ka liecina TV3 Ziņu rīcībā esošs KVV grupas pasūtīts novērtējums, ko veikusi Kijevā bāzēta auditorkompānija MKK Ocenka, pērn septembrī Liepājas Metalurga aktīvu vērtība bija vien 15 miljoni 858 tūkstoši eiro. Šāda summa sedz, labi ja ceturto daļu no valsts saistībām, gadījumā, ja tās būs jāatgūst. Finanšu ministre gan apšauba vērtējuma objektivitāti, taču arī nesola, ka naudu valsts nezaudēs.

Jāatgādina, ka pārdodot Liepājas Metalurgu ukraiņiem, maksātnespējas administrators Haralds Vlemers, kurš darījumā nopelnīja miljonu eiro un solīja, ka valsts nezaudēs ne santīma no savulaik sniegta bēdīgi slavenā galvojuma.

Tikmēr Liepājas mērs nešaubās, ka Liepājas Metalurgs kādu to pazinām līdz šim, vairs nekad nebūs. Tā vietā varētu izveidot industriālo parku ar daudz nelielām ražotnēm.

Video

7 komentāri