VK: Valsts piešķirto nodokļu atlaižu dēļ budžetam garām aiziet 2,5 miljardi eiro

1 komentārs
VK: Valsts piešķirto nodokļu atlaižu dēļ budžetam garām aiziet 2,5 miljardi eiro
EDIJS PĀLENS, LETA

Valsts piešķirto nodokļu atlaižu dēļ budžetam garām aiziet 2,5 miljardi eiro, tomēr par to lietderību atbildīgajiem ir vāja nojausma, revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK).

Valstī kopumā tiek noteiktas 200 nodokļu atlaides, un 2017. gadā dažādām iedzīvotāju un uzņēmumu grupām valsts piemērojusi nodokļu atvieglojumus 2,5 miljardu eiro apmērā. Pērn summas esot bijušas līdzīgas. Tomēr VK, revidējot apjomīgākās atlaides, secinājusi, ka atlaižu sistēma ir sadrumstalota un bieži vien bezmērķīga.

Neesot zināms, vai tajā skaitā iedzīvotāju ienākuma, uzņēmumu ienākuma un pievienotās vērtības nodokļu atvieglojumiem panākti reāli uzlabojumi un tiešām efektīvi palīdzēts tiem, kuriem nepieciešams valsts atbalsts.

“Mērķi ir noteikti ļoti vāji, lielākajā daļā gadījumu atvieglojumiem skaidri noteiktu mērķu nav, tāpat nav noteikti arī sasniedzamie rezultāti, un par administratīvām izmaksām mēs valstī diemžēl valstī informāciju neuzkrājam,” tā Valsts kontroles padomes locekle Zita Zariņa.

VK aicina finanšu ministru uzlabot šo budžeta neredzamo izdevumu ieviešanu un izvērtēt nodokļu atvieglojumu mērķu sasniegšanu.