3 komentāri

Trešdien, 16. maijā, Saeimas Publisko izdevumu komisijā sprieda, kāpēc notiek tā, ka Valsts kontrole (VK) nāk klajā ar skaļiem paziņojumiem par kārtējā iestādē atklātām finanšu nekārtībām, bet tas reti beidzas ar tikpat skaļiem tiesas procesiem un sodiem.

Izrādās, šobrīd izmeklēšanā ir pat vairāki desmiti pēc VK revīzijām uzsākti kriminālprocesi. Taču likumsargi tos izmeklējot negribīgi.

Šobrīd pēc VK revīzijām sākti 26 kriminālprocesi pret izšķērdīgiem vai korumpētiem ierēdņiem. Tomēr itin bieži, lai tie vispār tiktu uzsākti, revidentiem jāraksta atkārtotas sūdzības prokuratūrai, jo likumsargi bieži vien VK uzieto faktu pārbaudes veic pavirši vai pat vieglprātīgi, uzticoties potenciālajiem noziedzniekiem uz vārda.

Aivars Ērglis
VK padomes loceklis

Diemžēl izmeklēšanas procesa virzītājiem pietiek ar to personu, kuras ir pieņēmušas šos nepareizos lēmumus paskaidrojumiem, lai gūtu pārliecību, ka VK nav taisnība.

Piemēram, VK kādā skolā konstatēja, ka 3,5 tūkstoši eiro no pedagogu algām paredzētās valsts naudas tiek tērēta citiem mērķiem. Direktore vēlāk policistiem taisnojās, ka šo naudu devusi pašvaldība un nekas slikts nav izdarīts. Viņi direktores teikto pieņēmuši par baltu patiesību bez kādām tālākām pārbaudēm. Tikai pēc trim pārsūdzībām VK beidzot izdevies panākt kriminālprocesa ierosināšanu. Likumsargi gan taisnojas, ka tik slikta situācija nemaz neesot. Problēmas radot kvalificētu kadru trūkums.

Prokurors Arvīds Kalniņš norāda, ka jāņem vērā, kāda ir izmeklēšanas iestāžu kapacitāte, spēja un noslodze.

Kopumā gan sadarbība starp likumsargiem un VK pēdējos gados esot uzlabojusies.

TOP komentāri

 • Sarma Blumberga
  0 0 0

  Sarma Blumberga

  Nu par kādu taisnību te vēl būtu jārunā,atrast un sodīt var tikai sīkus zaglēnus,un strikotājus,bet īstie laupītāji tikai pasmīn.
 • s
  0 0 0

  s

  VK darba vērtējums no amatpersonu puses rāda, cik ļoti negrib noskaidrot un analizēt pārkāpumus, jo var siles pazust.Pat Kučinskis, ko visi slavē kā godīgu un domājošu, vispirms ķepurojas, ka ne tā saprasts, ka teksts izrauts no konteksta, piespiests nevis atvainojas, bet GRIBĒTU ATVAINOTIES. Tāds teikums vispār ir kaut kāds murgs, tāpat kā populārais "gribētu sveikt".
 • Lauma Bodniece

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl