Valsts garantētajās atlīdzībās 290 “ABLV Bank” klientiem izmaksāti vairāk nekā četri miljoni eiro

0 Komentāru

No sestdienas, 3. marta, piecās Bankas “Citadele” filiālēs sāk izmaksāt “ABLV Bank” klientiem garantētās atlīdzības. Līdz plkst. 16 garantēto atlīdzību saņēmuši 290 “ABLV Bank” klienti par kopējo summu, kas pārsniedz 4 miljonus eiro.

Bankā ”Citadele” LNT Ziņām atklāj, ka kopš piektdienas kopumā saņemti ap 1000 pieteikumu. Lielākā interese ir no ”ABLV Bank” starptautiskajiem klientiem, taču rindas bankas filiālēs neveidojas. Klienti skaidrā naudā var izņemt summu, kas nepārsniedz 1000 eiro, turklāt pirms atlīdzību izmaksas tiek pārbaudīts, vai klienti nav iekļauti sankciju sarakstā.

Ieva Prauliņa
Bankas ”Citadele” Korporatīvās komunikācijas vadītāja

“ABLV Bank” pienākums ir pārliecināties, vai šis saraksts ir iesniegts Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) un attiecīgi, kas ir nodots mums, lai tur šī klientu bāze būtu kvalitatīva un pārbaudīta. Papildus arī mēs pirms izmaksas pārliecināmies, lai šeit nav klienti, kas ir ietverti sankciju sarakstos vai kādi citi ierobežojumi viņiem noteikti. Šobrīd nav informācijas par tādiem gadījumiem, bet tā kā ir pirmā diena, tad par to arī pāragri spriest.

Garantēto atlīdzību līdz 100 000 eiro ir tiesības saņemt teju 23 000 “ABLV Bank” klientu. To izmaksāšanai nepieciešami 480 miljoni eiro, ko nodrošinās pati banka.

0 Komentāru