Valdības atbalsta programma maznodrošinātajām ģimenēm liedz iegādāties mājokli

Komentāri

Lai palīdzētu ģimenēm, valdība nolēmusi izveidot atbalsta programmu pirmā mājokļa iegādei. Taču, patiesībā šo palīdzību var saņemt tikai tās ģimenes, kuras varētu bez tās arī iztikt.

”Swedbank” personīgo finanšu eksperte Evija Kropa norāda, ka šī programma vairāk piemērota ģimenēm, kas ir spējīgas segt bankas prasītos 10%. Eksperti pauž bažas, ka maznodrošinātās ģimenes nespēs tikt galā ar parādsaistībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no būtiskiem nosacījumiem, kas šo neloģisko situāciju varētu mainīt, ir uz pusi samazināt obligāto pirmo iemaksu.

Jaunā atbalsta programma pirmā mājokļa iegādei, paredz piešķirt aptuveni 220 galvojumus pirmajai iemaksai dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai par kopējo saistību apmēru, kas nepārsniedz 1,33 miljonus eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl