Valdība turpina darbu pie šā gada valsts budžeta; lai nepārsniegtu deficītu, vēl jāatrod gandrīz 45 miljoni eiro

Pievienot komentāru

Otrdien, 5. februārī, valdība turpināja darbu pie šā gada valsts budžeta projekta un secināja, – lai nepārsniegtu budžeta deficītu, vēl jāatrod gandrīz 45 miljoni eiro.

Valdība otrdien apstiprinājusi vairākus dokumentus, kas saistīti ar šā gada valsts budžeta veidošanu. Izskatot ieņēmumus un izdevumus, šobrīd ir izveidojusies negatīva fiskālā telpa 44,5 miljonu eiro apmērā.

Tomēr tās dēļ pieļaujamo budžeta deficītu 0,7% apjomā no iekšzemes kopprodukta nav plānots palielināt – finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) caurumu plāno aizlāpīt ar ieņēmumiem no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem. Šo scenāriju Finanšu ministrija saskaņo ar Eiropas Komisiju.

“Mūsu pieredze liecina, ka vidēji gadā ēnu ekonomikas apkarošanā, samazinot ēnu ekonomiku par 1%, esam spējīgi iegūt 60 līdz 70 miljonus eiro papildu līdzekļu. Pašreizējā situācijā šie no iesniegtiem gandrīz 30 miljoniem saskaņoti astoņi. Es nedomāju, ka saskaņos visu, bet tā ir viena no rezervēm,” norādīja Reirs.

Otrs variants ir pārvērtēt esošos izdevumus – un tam vēl ir laiks līdz piektdienai, kad ārkārtas sēdē valdība plāno noteikt 2019. gada budžeta maksimālos izdevumus.