Valdība pabeigusi darbu ar 2021.gada budžetu pavadošo likumprojektu paketi

2 komentāri
Valdība pabeigusi darbu ar 2021.gada budžetu pavadošo likumprojektu paketi
CLAUDIO DIVIZIA/SCANPIX

Valdība ir pabeigusi darbu ar 2021.gada budžetu pavadošo likumprojektu paketi, piektdien masu mediju pārstāvjiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš norādīja, ka piektdien valdība izskatīja visus ar 2021.gada budžetu saistītos likumprojektus, kā arī likumu grozījumus, kas saistīti ar izmaiņām nodokļos.

Patlaban Finanšu ministrija apkopo informāciju par 2021.gada budžeta plānotajiem izdevumiem un ieņēmumiem, ko plānots valdībā skatīt nākamnedēļ, 13.oktobrī.

2021.gada budžetu pavadošos likumprojektu valdība sāka skatīt pagājušajā nedēļā un turpināja šonedēļ, 6.oktobrī.

Piektdien valdība atbalstīja izmaiņas autoratlīdzības saņēmēju iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksāšanas režīmā, kā arī tika lemts no 2021.gada pakāpeniski ierobežot mikrouzņēmumu nodokļa režīmu.

Piektdien valdība arī atbalstīja priekšlikumu no nākamā gada 1.janvāra valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmi noteikt 34,09% apmērā.

Tāpat iepriekš valdība atbalstīja grozījumus likumā par akcīzes nodokli, paredzot pakāpenisku akcīzes nodokļa celšanu tabakas izstrādājumiem.

Atbalstīti grozījumi likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas paredz no nākamā gada samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, atcelt patentmaksu nodokļa režīmu, kā arī ietverot darba devēja pienākumu kompensēt darbinieka izdevumus saistībā ar attālināto darbu.

LETA vēstīja, ka Ministru kabinets iepriekš atbalstīja priekšlikumu 2021.gada budžetā novirzīt papildu līdzekļus mediķu un pedagogu atalgojuma celšanai, kā arī veikt izmaiņas nodokļos, lai vecinātu iedzīvotāju sociālo aizsardzību.

FM aģentūrai LETA iepriekš informēja, ka vēl nav zināms konkrēts 2021.gada budžeta izdevumu un ieņēmumu apmērs, jo valdība otrdien lēma par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritātēm vienlaikus uzdodot veikt detalizētus šo izdevumu aprēķinus. Nākamā gada budžeta izdevumu un ieņēmumu apmērs varētu būt zināms septembra beigās, oktobra sākumā.

No valdības lemtā izriet, ka nākamajā gadā valsts budžeta deficīts plānots 1,18 miljardi eiro jeb 3,9% apmērā no iekšzemes kopprodukta.