Valdība nespēj vienoties par minimālās algas celšanu un neapliekamo minimumu

1 komentārs
Valdība nespēj vienoties par minimālās algas celšanu un neapliekamo minimumu
Foto: Images Money/Flickr

Koalīcija trešdien nav spējusi vienoties par minimālās algas paaugstināšanu, iedzīvotāju ienākuma nodokli un neapliekamo minimumu, informē TV3 Ziņas.

Pēc divas stundas ilgušās sēdes koalīcijas darba grupa tomēr nesprieda par akcīzes celšanu alkoholam, iedzīvotāju ienākuma nodokli, minimālo algu un nepaliekamo minimumu. Valdības pārstāvji skaidro, ka šos jautājumus risinās atsevišķas darba grupas.

Šodien koalīcijas darba grupa skatīja visus ministriju izdevumu pieprasījumus un salika tos prioritārā secībā. Tika analizēti ministriju pieprasījumi, taču, kā izteicās Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis, “visus pieprasījumus nebūs iespējams apmierināt”.

Valsts nākamā gada budžeta veidošanas kontekstā tiek izskatīta iespēja celt akcīzi alkoholam, kā arī degvielai.

Tāpat tiks atcelti sociālā nodokļa griesti lielo algu saņēmējiem. Šo nodokli dēvē arī par solidaritātes nodokli, jo tas paredz, ka daļa no lielo algu saņēmēju sociālajām iemaksām aizies valsts budžetā, nevis konkrētās personas pensiju un pabalstu uzkrājumiem. Tādējādi ļaujot iekasēt aptuveni 40 miljonus eiro. Pret šāda nodokļa ieviešanu asi iebilst Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, norādot, ka tas iznīcinās jebkādu vēlmi radīt darbavietas ar augstu atalgojumu.

Koalīcijas darba grupa arī vienojusies par valsts kapitālsabiedrību dividendēs izmaksājamās peļņas daļu 90% apmērā, kas budžetā dos papildu 27 miljonus eiro.

Jau vakar darba grupa vienojās par aptuveni 120 miljonu eiro ieņēmumu palielinājumu valsts budžetā. Lielākoties šī nauda tikšot novirzīta drošībai – gan iekšlietām, gan aizsardzības vajadzībām.

TOP komentāri

  • Kents
    +3 +3 0

    Kents

    Jau nezin ko izdomāt, lai nākošā gada budžetu nenāktos dramatiski griezt. To taču darīt nedrīkst, jo pēc oficiālās informācijas mums taču ekonomikā viss kārtībā, bet naudas paliek mazāk... Kaut kā nelīmējas kopā, tāpēc jāceļ nodokļi, lai vismaz kaut kā kompensētu ekonomikas lejupslīdi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl